Venemaa laskesuusatajad hellitavad lootust MM-il oma lipu all võistelda

Venemaa laskesuusatajad
Venemaa laskesuusatajad Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kuigi maailma antidoping (WADA) määras Venemaale nelja aasta pikkuse suurvõistlustel osalemise ja nende korraldamise keelu, siis õiguslike protseduuride tõttu ei pruugi see veel niipea kehtima hakata.

Venemaa antidopingul (RUSADA) on pärast WADA otsust kolm nädalat aega, et asi soovi korral rahvusvahelisse spordikohtusse (CAS) viia. Kui seda ei tehta, siis võivad samasuguse teekonna ette võtta näiteks Venemaa olümpiakomitee või rahvusvahelised spordiorganisatsioonid.

Venemaa laskesuusajuhi Vladimir Dratšjovi sõnul võib tekkida situatsioon, kus nende koondis saab veebruari keskpaigas toimuval laskesuusatamise MM-il siiski oma lipu all võistelda.

"Kui asi jätkub juriidiliste protseduuridega, siis võtavad need palju aega, mis annab meile šansi võistelda [MM-il]," vahendas Dratšjovi sõnul uudisteagentuur TASS. "Kui RUSADA võtab vastu teistsuguse otsuse, peame olukorda uurima. Nüüd ootame 19. detsembrit ja seejärel hakkame otsuseid tegema."

Dratšjov lisas, et on olnud nendel teemadel ühenduses rahvusvahelise laskesuusaliidu IBU-ga. "Üldiselt saame IBU-ga läbi. Meil on head suhted ja jätkame viljakat koostööd," lausus ta.

Euroopa Nõukogu spordikonventsioonide valdkonna juhi ja RUSADA järelvalvetoimkonna liige Sergei Hrjutškovi sõnul ei lähe CAS-i pöördumise korral sanktsioonid käiku varem kui järgmise aasta kevadel.

Esmaspäeval määras maailma antidoping Venemaa sportlastele nelja aasta pikkuse võistluskeelu, mis tähendab, et nad ei saa osa võtta ka järgmise aasta Tokyo ja 2022. aasta Pekingi olümpiamängudest. Sportlased, kes tõestavad oma süütust, saavad suurvõistlustel neutraalse lipu all siiski võistelda.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: