Euroliiga: Žalgiris teenis lõpusekunditel Fenerbahce vastu magusa võidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1572638700000 | amCalendar}}
Marius Grigonis
Marius Grigonis Autor/allikas: Rokas Lukosevicius/Scanpix

Korvpalli Euroliigas teenis reedel raske võidu Leedu meisterklubi Kaunase Žalgiris, kes alistas võõrsil Türgi suurklubi Fenerbahce 79:76 (17:17, 16:23, 19:19, 27:17).

Viigiliselt lõppenud avaveerandi järel jäi Žalgiris poolajaks seitsmepunktilisse kaotusseisu. Tasavägises kohtumises kolmas veerand uusi tuuli ei toonud ning võõrustajad jätkasid sama suures eduseisus. Ülimalt põnevaks osutus kohtumise viimane veerand, mil kõvasti võidelnud Žalgiris oli veel üheksa sekundit enne mängu lõppu punktiga taga. Marius Grigonise kahene viis Žalgiris aga ühe punktiga juhtima ning Leedu koondislase lõpusekundite kaks täpset vabaviset tõid Kaunase klubile magusa kolmepunktilise võidu.

Žalgirise võidu arhitektis osutunud Grigonise kontole kirjutati meeskonna parimana 19 punkti ja neli lauapalli. Zach Leday panustas võitu 16 silma ja viie lauapalliga. Fenerbahce resultatiivseim oli 29 silma loopinud Nando de Colo.

Võidusoonele naasis ka Moskva CSKA, kes alistas Venemaa klubide omavahelises heitluses Peterburi Zeniidi 87:70 (26:15, 22:22, 13:22, 26:11).

CSKA võitis Peterburis peetud kohtumise avaveerandi 11 punktiga ja sama suures eduseisus jätkati ka teise veerandi järel. Pärast vaheaega vähendas Zeniit küll kaotusseisu kahele silmale, aga võimsa viimase veerandi toel võttis CSKA siiski veenva 17-punktilise võidu.

Võitjatele tõi enim punkte 16 silma visanud Mike James, 14 punkti ja seitse lauapalli kirjutati Johannes Voigtmanni nimele. Zeniidi resultatiivseim mängumees oli 20 punkti toonud Gustavo Ayon.

Liigatabelis tõusis kuue vooru järel uueks liidriks tiitlikaitsja Moskva CSKA, kes edestab Barcelonat ja Milanot. Kõigil kolmel meeskonnal on kirjas viis võitu ja üks kaotus. Žalgiris jätkab kolme võidu ja kolme kaotusega kaheksandal kohal.