Võrkpalliliit asub rahvuskoondistele peatreenereid otsima

Eesti meeste võrkpallikoondis
Eesti meeste võrkpallikoondis Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reedel kogunenud Eesti Võrkpalli Liidu juhatus otsustas moodustada võimalike rahvuskoondiste peatreenerite kandidaatidega läbirääkimisteks töörühma. Juhatus tegi nõupidamisel ka kokkuvõtted äsja lõppenud Euroopa meistrivõistlustest ning kinnitas muuhulgas uue kohtunike toimkonna.

Võrkpalliliidu presidendi Hanno Pevkuri sõnul võib naiste koondise hooajaga ning tulemusega Euroopa meistrivõistlustel rahule jääda, sest naised mängisid ajaloos esimest korda tiitlivõistluste finaalturniiril ja olid lähedal ka oma esimesele võidule. "Meeste EM ja terve hooaeg ei olnud aga ootustele vastav. Samas soovime nii naiste kui meestega jõuda kvaliteedis uuele tasemele ning seetõttu peame leidma sobivaimad valikud koondiste järgmisteks sammudeks," märkis Pevkur.

Arvestades, et meeste koondise peatreener Gheorghe Cretu astus ise tagasi ning Andrei Ojametsa kohustused rahvusnaiskonna peatreenerina lõppesid pärast EM-i, otsustas juhatus alustada otsinguid nii naiste kui meeste koondise peatreeneri kohale ja moodustada töörühma, kuhu kuuluvad alaliidu president Hanno Pevkur, juhatuse liige Jaano Haidla, peasekretär Helen Veermäe ja nii naiste kui meeste koondiste kaptenid Julija Mõnnakmäe ning Kert Toobal.

Pevkuri sõnul on lähinädalate eesmärk selgitada välja võimalikud kandidaadid ning seejärel sõeluda välja "short-list", kellega hakata pidama juba konkreetseid läbirääkimisi. "Ühtegi konkreetset nime hetkel avalikustada ei saa, aga võin kinnitada, et nii meeste kui naiste koondise peatreeneri kandidaatide ringis on mitmeid nii Eestis kui mujal maailmas tuntud nimesid," täpsustas Pevkur.

Võrkpalli Liidu juhatus kinnitas ka uue alaliidu kohtunike toimkonna, mille uueks juhiks sai rahvusvahelise kategooria kohtunik Tiit Kõiv.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: