Cretu: ärge süüdistage mängijaid, süüdistage mind

Eesti meeste võrkpallikoondise peatreener Gheorghe Cretu ütles pärast neljandat järjestikust kaotust EM-finaalturniiril, et eestlased peaksid oma koondise üle siiski uhked olema ja kui kedagi tahetakse süüdistada, siis tuleks süüdistada teda, mitte mängijaid.

Eesti pidi pärast avageimi võitu tunnistama võõrustaja Hollandi 3:1 paremust. "Hakkasime juba avageimi teisest poolest servi rohkem survestama. Teise geimi alguses andsime neile oma vigade tõttu neli punkti järjest, see oli see hetk, kui geim ära läks," tõdes Cretu. "Aga olen õnnelik, et jätkasime võitlust ja suutsime vastasele lähemale tulla. Oleme endiselt võimelised head võrkpalli mängima."

Mäng oli väga närviline ja ka mängijad tavalisest rohkem närvilised, kas see oli ka üks põhjus, miks kaotati? "Teadsime, et see on Hollandi kodumäng. Proovisime natuke provotseerida ja kohtunikud võib-olla pigistasid kohati silma kinni, aga see on osa mängust. Teadsime, et tuleb raske mäng," sõnas Cretu. "Kõik olid pinge all, see oli ka Hollandile oluline mäng, mitte ainult meile. Ma ei saa kohtunike kohta midagi öelda. Oli pingeline, võimas atmosfäär ja me võib-olla tunnetasime mingeid hetki teravamalt kui tavaliselt."

Kuna Eestil on neljast mängust neli kaotust ja jäänud veel vaid üks kohtumine, on edasipääsuvõimalused läinud. "See on läbi, võimalus on kadunud. Teises mängus oli meil vale häälestus ja see kasvatas pingeid meie õlgadel üha enam," nentis Cretu. "Mängisime Tšehhi ja Hollandi vastu suure pinge all."

Cretu avaldas seejärel, et on kuulnud, missuguseid lugusid on koondise ebaedust Eesti meedias ilmunud ja tahtis seetõttu natuke hingelt ära öelda. "Minu arvates pole see aus, kui unustatakse, mida need mehed on varem saavutanud, ka nende kuue aasta jooksul, kui mina olen nendega olnud," alustas Cretu. "Me ei saa neile kõrri hüpata lihtsalt sellepärast, et tunneme verelõhna. See pole aus. Eesti on väike riik ja need mehed on viimastel aastatel suured sammud astunud. Kahtlemata ei mänginud me sel aastal kõige paremini, aga valmistusime kõvasti, pühendusime, meil oli hea enesetunne, olime koos ja võitlesime koos."

"Tahaksin öelda, et ärge unustage, miks me kolmandat korda järjest siin [EM-il] oleme ja ärge unustage, et vajame teie tuge. Kui keegi tahab kedagi süüdistada, siis süüdistage mind, sest mina olen kõike juhtinud, mina võtsin otsused vastu. Mehed väärivad kõikide toetust," jätkas Cretu. "Mitte ainult Eesti fännide, kes on suurepärased ja toetavad meid endiselt, vaid nad väärivad ka meedia toetust. Ma ei arva, et meil on ülbed mängijad või suured staarid. Võib-olla mõnikord nad peaksid olema, aga meie mängijad ei käitu nagu staarid, teiste tiimidega võrreldes käituvad nad nagu normaalsed inimesed. Olge nende üle uhked ja ärge hüpake neile kõrri."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: