Võrkpalli Liidu president: Cretu on pannud sellesse riiki oma hinge, see väärib tunnustust

Gheorghe Cretu teatas pressikonverentsil ametist lahkumisest.
Gheorghe Cretu teatas pressikonverentsil ametist lahkumisest. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kuus aastat Eesti võrkpallikoondist juhendanud rumeenlane Gheorghe Cretu teatas pressikonverentsil, et on otsustanud ameti maha panna. Eesti Võrkpalli Liidu presidendi Hanno Pevkuri sõnul on Cretu õpetanud eestlastele palju ning tema töö väärib tunnustust.

"Nagu te mõistate, siis ei ole minul, alaliidul ega ka fännidel Gianniga lihtsalt treeneri ja tööandja või treeneri ja mängija suhe. See suhe on kasvanud kuue aastaga päris palju. See suhe on meile õpetanud eelkõige suhtumist võrkpalli, professionaalsust ja teada, mida tähendab elamine võrkpalli jaoks. Gianni ise on ohverdanud väga palju oma pere aega selleks, et ehitada üles ühe väikese riigi võrkpall," rääkis Pevkur. "Tasub meenutada et 2014.-2015. aastal oli Eesti koht maailma edetabelis 45, täna on see 26., Euroopa edetabelis 13.. Me oleme saavutanud täiesti uue taseme ja me võitleme täna rahulikult Euroopa kümne piirimail, me ei karda kedagi."

"Ma tahan öelda suure aitäh Giannile tehtu eest. See ei kao mitte kunagi. See töö ja vaev, mis on pandud võrkpalli, on väga suur, mida teie väga palju ei näe," jätkas Pevkur. "See, kuidas mängijad jõuavad välismaale klubidesse, on tihti seotud enamus juhtudel Gianniga. Kõik mängivad oma rolli, aga ilma selle meheta ei oleks täna enamus mängijad seal, kus nad täna on ja nendes klubides. See on järjepidev ja sihikindel töö selle nimel, et võrkpalli arendada. Selle mehe ees tuleb müts maha võtta. Ta ei olnud lihtsalt palgatööl, ta on pannud siia mängijatesse, fännidesse ja sellesse riiki oma hinge ja see väärib tunnustust."

"Ega me keegi ei tahtnud ju lõpetada nii. Eesmärk oli palju kõrgem kui finaalturniiri viimane koht. Paraku nii spordis on ja Tänakul ei lähe ka mõnikord auto käima," tõi Pevkur näite. "Mis ei tapa, teeb tugevamaks ja me kindlalt teeme nii, et 2021. aasta Euroopa meistrivõistlustel oleks kodus Eesti fännidel läbi aegade parim Eesti võrkpallimeeskond. Tahan anda edasi selle sõnumi kõikidele fännidele - ma väga loodan, et Gianni saab tulla 29. septembril Eesti võrkpalli galale, kus kõikidel fännidel on võimalik temaga kohtuda ja öelda otse, mis nad soovivad öelda. Siin on esimesed kolm palli, mis me võtsime ja palusime Giannil autogrammid peale panna (viitab laual olevatele võrkpallidele) - need pallid me paneme seal oksjonile ja loodame teha ühe vägeva Eesti võrkpalli gala."

"See rännak, mis on olnud väga vägev, pidi ühel päeval otsa saama, see sai otsa kahjuks täna, aga see ei tähenda, et meie suhted Gianniga oleks muutunud kuidagi kehvemaks või kuidagi teistmoodi. Nii nagu ta ise ütles, see ei ole südame otsus, see on mõistuse otsus. Selle seltskonna pärast, et nemad saaksid olla tulevikus paremad."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: