Poomi ja Järveoja lahutab pjedestaalikohast 14,6 sekundit ({{commentsTotal}})

Roland Poom - Ken Järveoja
Roland Poom - Ken Järveoja Autor/allikas: Ray Põder

Soome MM-ralli jätkus reedel kümne kiiruskatsega ning võistlejaid ootas ees 126,55 katsekilomeetrit. Junior WRC klassis osalevad Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T19) alustasid esimest pikka võistluspäeva JWRC arvestuse kaheksandalt positsioonilt.

Reede avakatse, mille pikkuseks 19,34 km, lõpetasid Poom ja Järveoja JWRC arvestuse kuuendana. Kaotust katse võitnud Tom Kristensson – Henrik Appelskogile kogunes 14,8 sekundit.

Järgnevana ootas ees 20,04 km pikkune Soome ralli klassik Moksi, millel eestlased näitasid katse seitsmendat aega ning jäid katse võitjatest maha 8,2 sekundiga.

Urria esimese läbimise parima aja sõitsid välja JWRC MM-liidrid Jan Solans – Mauro Barreiro, kellest Poom – Järveoja jäid kuue sekundi kaugusele. Ässämäki katselt Rolandile ja Kenile kuues aeg ja 2,9 kaotussekundit.

Kui neljal eelneval katsel olid Poom – Järveoja näidanud kolmel korral kuuendat ja korra seitsmendat katseaega, siis enne hoolduspausi sõidetud Äänekoski katselt eestlastele viies aeg.

Teise katse järjest võitnud Kristensson – Appelskogist jäid eestlased maha 5,8 sekundiga.

Lõunasele hoolduspausile said Poom – Järveoja JWRC neljandalt kohalt. Liidritest jäid nad kuue katse järgselt 30,6 sekundi kaugusele.

Soome MM-ralli jätkus peale hoolduspausi hommikuste katsete kordustega ning neist esimesel näitasid Poom – Järveoja kuuendat katseaega. Kui hommikusel ringil ei sõitnud Roland ja Ken välja ühtegi Top 3 aega, siis Urria katse kordusel said nad kirja teise aja. Katsevõidust jäi meestel puudu 0,3 sekundit. Ka järgmisena sõidetud Ässämäki katselt eestlastele teine aeg.

Päeva viimasel katsel sõitsid Poom – Järveoja välja seitsmenda aja ning jäid katsevõitjatest maha viie sekundiga.

Reedese võistluspäeva lõpetas 2,31 km pikkune Harju linnakatse, mille Roland ja Ken lõpetasid kolmandana.

Junior WRC arvestuses lõpetasid päeva liidrina Tom Kristensson – Henrik Appelskog. Roland Poom – Ken Järveoja hoiavad peale 11 sõidetud kiiruskatset JWRC neljandat kohta ning jäävad liidritest maha 42,6 sekundiga. Eestlaseid lahutab poodiumikohast 14,6 sekundit.

"Esimesel ringil ei saanud eriti head tunnet kätte, ei saanud aru täpselt mida muuta. Peale lõunast servist muutsime piduri jaotust ja tunne oli kohe parem," sõnas Poom pärast reedest võistluspäeva.

"Teine pool päevast olid juba katse ajad sellised, millega rahul olen. Pikk ja raske päev, aga kokkuvõttes võib rahul olla. Vahed on väikesed ja alla poole ralli on alles sõidetud."