Valuga võitlev Šadeiko lõpetas avapäeva 7. kohal ({{commentsTotal}})

{{1562401020000 | amCalendar}}
Heitjate seeriavõistluse I etapp / Grit Šadeiko
Heitjate seeriavõistluse I etapp / Grit Šadeiko Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Laupäeval ja pühapäeval toimuvad Ukrainas Lutskis mitmevõistluse võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused ehk Superliiga. Seitsmevõistluses esindavad Eestit Grit Šadeiko, Mari Klaup-McColl, Kristella Jurkatamm ja Hanna-Mai Vaikla.

200 m jooks:

Vaikla jooksis välja oma hooaja tippmargi 26,23. Jurkatamm sai teises jookus ajaks 26,78 ning Klaup-McColl kolmandas 26,37, mis on ühtlasi neiu hooaja parim tulemus. Viimases jooksus kaasa teinud Šadeiko sai ajaks aga 25,35.

Esimese päeva lõpetas Šadeiko 7. kohal 3386 punktiga. Klaup-McColl on nelja alaga kogunud 3290 punkti ja asub 14. kohal, Jurkatamm on 3072 punktiga 25. positsioonil. Vaikla lõpetas avapäeva 3037 punktiga 28. kohal.

Kümnevõistluse nelja ja seitsmevõistluse nelja ala järel hoiab Eesti 19605 esikohta. Teisena jätkab Ukraina, kes kaotab 80 punktiga ning kolmandale kohale on kerkinud Suurbritannia 19358 punktiga.

Kuulitõuge:

Eesti parimana tõukas kuuli Klaup-McColl, kes sai kirja 12.46 meetrit. Vaikla kuul lendas 12.29 meetri kaugusele ning Šadeiko tulemuseks mõõdeti 12.25 meetrit. Üle 12 meetri tõukas kuuli ka Jurkatamm, kes sai kirja 12.05 meetrit.

Kolme ala järel on Šadeikol koos 2531 punkti, mis annab talle üldarvestuses seitsmenda koha. Kaheksandal kohal jätkab 2525 punktiga Klaup-McColl. Jurkatammel on koos 2342 punkti, mis hoiab eestlannat 20. kohal ja Vaikla on 2294 punktiga 25. positsioonil.

Kümnevõistluse kolme ja seitsmevõistluse kolme ala järel kerkis liidriks Ukraina 14817 punktiga. Eesti langes 14619 punktiga teisele kohale. Kolmandal kohal jätkab 14534 punktiga Hispaania.

Kõrgushüpe:

Eesti parima tulemuse eest hoolitses esimesel katsel 1.72 ületanud Klaup-McColl, Vaikla sai üle kõrgusest 1.63 ja Jurkatamm ületas 1.60. Šadeiko võistles veatult kuni 1.66 ületamiseni, siis hakkas teda segama valu ja ta loobus edasisest hüppamisest.

Kahe ala järel on Šadeikol koos 1853 punkti (rekordvõistlusel 1981), mis annab talle üldarvestuses seitsmenda koha, Klaup-McCollil on üheksandana 1833 silma. Jurkatamm ja Vaikla on kogunud vastavalt 1679 ja 1614 silma.

Kümnevõistluse kolme ja seitsmevõistluse kahe ala järel juhib Eesti 12 586 punktiga, Ukrainal on teisena vaid 51 silma vähem. Kolmandal kohal olev Hispaania jääb Eestist 66 punkti kaugusele.

100 m tõkkejooks:

Nii Hanna-Mai Vaikla (14,99), Kristella Jurkatamm (14,25) kui Mari Klaup-McColl (14,17) alustasid võistlust oma hooaja parimate tulemustega. Eestlannade esinumber Grit Šadeiko jooksis välja aja 13,52 (oma rekordvõistlusel 13,31).

Tõkkejooksu järel juhib võistlust Šadeiko jooksu võitnud hollandlanna Marijke van Esselink 1058 punktiga, Šadeikol on kolmandana 1047 silma.

Meeste ja naiste avaala järel on Eesti koondis kogunud 5430 punkti, millega edestatakse teisel kohal olevat Ukrainat 114 silmaga.

Enne võistlust:

Eestile lisaks teevad kaasa kaheksa riiki: Ukraina, Valgevene, Hispaania, Prantsusmaa, Suurbritannia, Holland ja Šveits, neist Holland on esindatud vaid naiskonnaga. Võistkondlikku arvestusse lähevad kolme parema mehe ja kolme naise tulemused.

Kaks aastat tagasi Tallinnas peetud Superliiga võitis Ukraina koondis, Eesti sai teise koha. Seekord võib suurimateks konkurentideks pidada Ukrainat ja Prantsusmaad. Eesti koondise juht Kristel Berendsen kinnitas, et Lutskis minnakse starti kõrgete sihtidega. "Kindlasti läheme võitma. Usun, et kui kõik koondislased teevad nii-öelda oma tulemuse ära, siis on see väga reaalne eesmärk. Meie koosseis on väga hea ja viimast korda peetavat võistlust oleks ju tore Euroopa meistritiitliga lõpetada," kommenteeris Berendsen.

Naistest on sel hooajal enim punkte kogunud Grit Šadeiko (6162), 6000 punkti piiri on ületanud ka ukrainlanna Daryna Sloboda (6094).