Grit Šadeiko: viimased kaks nädalat on olnud üsna keerulised

Foto: ERR

6.–7. juulil toimuvad Ukrainas Lutskis mitmevõistluse võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused ehk Superliiga. Seitsmevõistleja Grit Šadeiko, kes oli alles ülemöödunud nädalal võistlustules Talence'is, tunnistab, et tervisemuredest ta laupäeval algava võistluse eel päris prii ei ole.

"Nagu mitmevõistlejatel kombeks, siis kui ühest asjast saad lahti, siis tuleb järgmine! Viimased kaks nädalat on olnud üsna keerulised. Mind segab väike häiriv jalavigastus ja sellega me oleme tegelenud. Olen peale Talence'i rohkem puhanud ja hoidnud seda jalga, et asja mitte hullemaks ajada," tunnistab Šadeiko.

Otsust Talence'i võistlema minna Šadeiko ei kahetse. "Kuna see tuli heal ajal, kuu aega pärast Götzise võistlust ja see on head emotsiooni pakkuv võistlus, siis see võib-olla natuke kannustas mind tagant sinna minema. Sain seal kokku korraliku skoori, kahju et kõrgushüpe läks nii, nagu ta läks, aga eks tuleb teha vigade parandus."

Mille poolest erinevad võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused Götzisest ja Talence'ist? "Siin sa oled ikkagi teadlikult tiimi eest väljas. Sa tead, et tiimil on seda vaja ja esimene katse on siin alati tiimile. Götzises ja Talance'is lähed võib-olla suuremat kala püüdma ja julged rohkem riskida, aga siin tead, et tuleb asju kindla peale teha, et lõppskoor oleks hea."

Mitmevõistluse võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused toimuvad tänavu viimast korda ja Šadeiko tunnistab, et sellest on tal kahju. "See on olnud Eesti mitmevõistlejatele selline suur asi, sest oleme üks Euroopa tippvõistkondasid selles – muidugi on kahju."

Eesti seitsmevõistleja aga usub, et Eestil on hea võiduvõimalused. "Ma arvan, et [tänavune] võitlus tuleb kõva, aga näiteks Hollandi mehed ei pannud tiimid välja, mis annab meile juba eelise. Ukrainal ja võib-olla veel mõnel tiimil see U-23 EM on võib-olla võtnud mõned tugevamad võistlejad ära ning see on meie võimalus."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: