Mari Klaup on hooaega alustanud isiklike rekorditega

Foto: Tairo Lutter/Eesti Meedia/Scanpix

Rootsis elav seitsmevõistleja Mari Klaup on hooaega alustanud isiklike rekorditega kahel alal. Kaugust hüppas ta juuni keskel 6.10, kümne päeva eest jooksis 100 m tõkkeid ajaga 13.81.

Lubatust tugevama taganttuulega sai Klaup tõkkesprindis kirja isegi ligi kolm kümnendikku kiirema aja. Ka oma trumpalal odaviskes on Klaubil sellest hooajast ette näidata tulemus üle 53 meetri. Suve esimesed võistlused annavad märku sellest, et ema Katrini juhendamisel harjutava 30-aastase Mari Klaubi hooaja ettevalmistus on läinud hästi.

"Juuni keskpaigani siin (Rootsis) täiskasvanud ei tohtinud võistelda," rääkis Klaup intervjuus Vikerraadiole. "Hooaeg on tulnud niimoodi ootamatult. Küsimus oli, et kas jätkata baastreeningutega või natuke millekski valmistumisega. Me otsustasime sellise vahepealse tee leida. Väga ei saa vormi ära lasta, kui suve lõpus õiged võistlused peale hakkavad. Kuna siin on isiklikke rekordeid ka tulnud nii tõkkes kui kauguses, siis ma arvan, et see näitab väga head märki. Rootsis oli meil nii palju õnne, et meil ei pandud ühtegi spordibaasi ega midagi kinni. Saime jätkata ilusti treeningutega suhteliselt plaanipäraselt. Kuna ma olen saanud korralikult, regulaarselt ja plaanipäraselt treeninguid teha, siis jõukasv on olnud väga suur. See on aidanud kohe automaatselt sprindile ja hüpetele päris kõvasti kaasa. Odaga teeme kõvasti tööd nii või teisiti - kas ma siis hakkan siin kunagi ainult oda viskama või jätkan mitmevõistlusega. Üldjuhul on näha, et kõik alad on paranenud. Suve lõpus loodetavasti saab normaalse hooaja teha. Oleme mitmevõistluse Eesti meistrivõistlused eesmärgiks võtnud selle aasta puhul ja homme tuleb meil siin ka viimane võistlus. Seejärel teeme uuesti paar nädalat kõvemaid treeninguid, et vorm väga ära ei läheks. Eks vorm hakkas tulema üsnagi varakult, nagu plaanis oligi. Nüüd on väga tähtis, et ei lase baasi ka enam ära minna."

Klaupi sõnul on tervisehädad seljatatud. "Mitmevõistlusel on alati väikeseid asju. Üks asi, mis on tänavu meeletult abiks tulnud, on see, et ma olen leidnud hea massööri. Varem on mul sellega probleeme olnud ja taastumise juures on olnud meeletult puudujääke," jätkas Klaup. "Nüüd ma olen tundnud ka kevade jooksul juba, et tänu sellele on väga palju asju, mis oleks võinud hädadeks kasvada, ära suudetud hoida. Eelmisel aastal jäi mul ju hooaeg ikkagi enam-vähem vahele, sest pöiaga ei saanud ma väga palju võistluseid teha. Eks ta vaikselt tuletab end meelde, et peab hoidma ja tegema harjutusi, mis aitab hädast üle saada, aga põhimõtteliselt on kõik korras."

Kuna olümpiamängud lükati aasta võrra edasi ja augusti lõpus Pariisis toimuma pidanud Euroopa meistrivõistlused jäävad üldse ära, valmistub Klaup 8. ja 9. augustil Kadrioru staadionil toimuvateks Eesti meistrivõistluseks, kus loodab kokku panna korraliku seitsmevõistluse.

Mari Klaubi viis aastat tagasi püstitatud seitsmevõistluse isiklik rekord on 6023 punkti. Euroopa ja maailmameistrivõistlustel osalenud Klaup unistab olümpiast, kuid Tokyo olümpianorm on 6420 punkti. Selles valguses on olümpia edasilükkumine ja treenimiseks saadud lisa-aasta Klaubile soodne variant.

"Ühtepidi oli minu jaoks hea, et olümpia edasi lükkus, sest esiteks eelmine aasta läks kaotsi. Mul on väga hea meel, et mul on lisaaega edasi arenemiseks. See, et EM jääb täielikult ära, see on tõesti kahju. Minu tasemel on EM paremate võimalustega," ütles Klaup. "Kõige  raskem oli kevade poole, kui oli täielik teadmatus, võistlused hakkasid järjest ära jääma, aga samas öeldi et olümpia siiski toimub. See oli üsna närvesööv, sest kui võistluseid ei ole, siis kuidas sa normi täidad. Praeguseks on üsna hea, et asjad on läinud nii nagu nad on läinud."

Kuna Rootsi võttis koroonaviiruse vastases võitluses paljude teiste riikidega võrreldes märksa leebema lähenemise, ei ole koroonakriis Mari Klaubi sõnul tema igapäevaelu muutnud, küll aga peab Eestisse võistlema tulles arvestama kaheks nädalaks karantiini jäämise kohustusega.

"Minu isiklike rutiinidega on nii, et ma väga palju ei käi väljas ja linna peal ei panegi ma seda väga palju tähele. Käin igal pool nagu tavaliselt, lihtsalt rohkem on näha kätepesuvahendite punkte. Selles suhtes on küll natuke tunne nagu oma väikeses mullis olen siin. Uudistest ju näen, kui kole on mujal. Meil pole palju suuri muutusi olnud," ütles Klaup. "Me oleme arvestanud, et igaks juhuks tuleb Eestis kaks nädalat varem kohal olla, et ei tekiks karantiiniprobleeme. Eks see võib veel selle ajaga muutuda. Kuna ma ei tea seda praegu ette, siis endale kindlustunde lisamiseks olen nii praegu mõelnud."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: