Janek Õiglane viimasest võistkondlikust EM-ist: tulebki maksimum võtta!

Foto: ERR

6.–7. juulil toimuvad Ukrainas Lutskis mitmevõistluse võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused ehk Superliiga. Kümnevõistleja Janek Õiglane usub, et võistluse formaat annab osalejatele lisamotivatsiooni, mis võimaldab teha hea tulemuse.

"Enesetunne on kindlasti mõnusam – selline tunne, et olen sisse võistelnud ja tean mis ees ootab. Ma arvan, et üks osa kus mul on paremaks läinud, on selline elastsus ja kergus. See ongi sellest, et sain ühe korra sisse võistelda," kommenteeris Õiglane enda valmisolekut ERR-ile.

Götzises kõrgushüpet mõjutanud terviseprobleemise pole Õiglane veel taastunud. "Tegelikult ei ole. Pigem polegi seda trennis rohkem ärritanud. Põhimõtteliselt lähengi selle peale, et teibin kõvasti kinni ja loodan selle peale, et olen valmis panema. Kindlasti valu tuleb, ma saan selle hakkama, aga ainuke asi mida ma ei tea, on see et, kuidas mu hüppekindlus kõrgushüppes on. Teistes alades ei ole hullu.

MM-norm jäi Õiglasel Götzises täitmata, ent kümnevõistleja enda sõnul sellele Lutskis palju ei mõtle. "Ma ei panegi sellele MM-normile praegu nii suurt eesmärki – pigem lähengi võistkonna jaoks tegema head võistlust ja korralikku summat. Ma arvan, et isegi kui ma hakkan kindla peale igat ala tegema, siis resultaat võib isegi parem tulla, kui ma lähen teatud summat tegema."

Võistkondlik edu mõjub Õiglase sõnul täiendava motiveeriva faktorina. "Mul juba eelmine kord oli ka väga suur motivatsioon meeskonna võita, meil oli kõik hästi minemas. See utsitab ennast paremini tegema ja võimalikult kindlalt võistlema. Kõik peavad lihtsalt oma tulemuse ära tegema ja siis meil on päris head šansid võita."

Mitmevõistluse võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused toimuvad tänavu viimast korda ning Eesti koondise võidušansid on head. "Mulle isiklikult meeldib selline võistkonnavõistlus – see on hoopis selline teine närvikõdi, kui sa ise võistled. Mulle see formaat meeldib. Lõpus on äge, kui sa enne 1500 m jooksu näed, et kus keegi asub. Sa ei jookse mitte enda eest, vaid ikkagi võistkonna eest. Mul on tegelikult südamest kahju, et see ära kaob, aga siis tulebki viimasel korral maksimum võtta," arvab Õiglane.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: