Vene ja Gran Canaria lõpetasid Euroliigas kümnemängulise kaotusteseeria ({{commentsTotal}})

Siim-Sander Vene ja Gran Canaria Herbalife
Siim-Sander Vene ja Gran Canaria Herbalife Autor/allikas: Aldis Toome

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene kodumeeskond Gran Canaria alistas Euroliigas neljapäeval Istanbuli Darüssafaka 84:64.

Gran Canaria haaras pea 4000 pealtvaataja ees kontrolli teisel veerandajal ning läks poolajale seitsmepunktilises eduseisus. Pärast pausi suurendati vahet veelgi ja võeti lõpuks kindel 20-punktiline võit. Viimati võidutses Hispaania klubi Euroliigas 28. detsembril, sellele järgnes koguni kümme kaotust.

Vene pääses Gran Canaria eest väljakule 22 minutiks, rohkem kui keegi teine, ja viskas selle ajaga seitse punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/3), tegi kolm vaheltlõiget ja andis ühe korvisöödu. Üleplatsimeheks kerkis avapoolajal hiilanud Marcus Eriksson, kelle arvele jäi 16 punkti.

Vene leivaisa teenis 19 kaotuse kõrvale seitsmenda võidu ja asub sellega Euroliiga tabelis 14. kohal, Darüssafaka on kogunud 3 võitu ja 23 kaotust ning jätkab tabeli punase laternana.