Siim-Sander Vene pidi Euroliigas tunnistama endise koduklubi paremust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siim-Sander Vene (paremal) mängis Euroliigas endise koduklubi Žalgirise vastu
Siim-Sander Vene (paremal) mängis Euroliigas endise koduklubi Žalgirise vastu Autor/allikas: 15min.lt/Scanpix

Korvpalli Euroliigas alistas Kaunase Žalgiris Siim-Sander Vene kodumeeskonna Gran Canaria Herblife'i 98:64.

Žalgiris läks kohtumist juhtima juba avaveerandil 25:10, poolajapausiks oli vahe kärisenud veelgi, 46:27. Gran Canaria ei suutnud Leedu tippklubi üllatada ka kolmandal veerandil nind otsustavale veerandile läks Siim-Sander Vene koduklubi vastu seisult 45:77. Viimane mänguaeg möödus kõige tasavägisemalt, kuid Kaunase Žalgiris noppis koduseinte vahel 34-punktilise võidu.

Vene viskas kohtumise jooksul kuus punkti ja hankis ühe lauapalli. Gran Canaria parim oli 13 silma visanud Marcus Eriksson. Žalgirise resultatiivseim oli 18 punktiga Edgars Ulanovas.

Gran Canaria on Euroliigas kaotanud 19 kohtumist, mille kõrval on ka kuus võitu. Tabelis hoiavad nad sellega 14. kohta. Žalgiris teenis hooaja kümnenda võidu ning tõusis 12. kohale.

Darussafaka – Panathinaikos 67:91
Kaunase Žalgiris – Gran Canaria 98:64
Müncheni Bayern – Tel Avivi Maccabi 70:77
Madridi Real – Fenerbahce 101:86