VIDEO | Vene klubi kaotas Euroliigas juba üheksandat korda järjest ({{commentsTotal}})

Siim-Sander Vene (number 9)
Siim-Sander Vene (number 9) Autor/allikas: EPA/Scanpix

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria kaotas Euroliigas kodus Ateena Panathinaikosele 80:99 (26:28, 19:22, 21:23, 14:26).

Kui esimene veerandaeg möödus tasavägiselt, siis teisel perioodil tegi Panathinaikos 28:32 taga olles koguni 16:0 vahespurdi ja võitis poolaja viie punktiga.

Kolmandal veerandajal jõudis Gran Canaria korraks viigini (55:55), aga üldiselt olid mõnepunktilises eduseisus külalised. Neljandal perioodil kasvatati edunumbrid juba suuremaks.

Euroliigas juba üheksanda mängu järjest kaotanud Gran Canaria asub tabelis kuue võidu ja 18 kaotusega eelviimasel positsioonil. Kuus võitu on ka Buducnostil, selgelt tahapoole jääb Darüssafaka (3-21).

Vene viibis seekord Gran Canaria eest platsil pea 13 minutit ja viskas viis punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/2), võttis ühe lauapalli ja sooritas neli viga. Gran Canaria resultatiivseimad olid Xavier Rabaseda 21 ja Jacob Wiley 16 punktiga.

Panathinaikose ridades korjas Keith Langford 18, Nick Calathes 17 ja Thanasis Antetokounmpo 16 punkti.

Tulemused: Gran Canaria - Panathinaikos 80:99, Baskonia - Kaunase Žalgiris 80:73, Tel Avivi Maccabi - Darüssafaka 77:58, Fenerbahce - Anadolu Efes 84:66, Himki - Milano Olimpia 88:90.

Koha play-off'is on praeguseks taganud Fenerbahce (21-3), Moskva CSKA (18-5) ja Madridi Real (18-5).