Lilliallik: miks mitte ei võiks Tallinna maratoni esikolmik näidata aega alla 2:10? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna maratoni peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul pole osalejate lagi veel kaugeltki käes ja ka pjedestaalivääriline aeg võiks olla kiirem kui kaks tundi ja kümme minutit.

"Julgen arvata, et Eesti juubeliaasta tõestas, et Eesti inimesed armastavad liikuda, joosta ja ühtekokku osales ju Tallinna maratoni ja sügisjooksu üritustel peaaegu 24 000 inimest," lausus Lilliallik intervjuus ERR-ile.

"Siinjuures loeme lõpetajate arvu - registreerijaid oli kaugelt üle 25 000 inimese. Eriti heameelt teeb see, et esmakordselt oli kohal pea 5000 välismaalast 70 riigist. Kui mõõta majanduslikku mõju, siis välismaalased tõid Eesti majandusse viis miljonit eurot. Sealt võib arvestada käibemaksu, mis Eesti tuluna sai."

"Numbrid on muljetavaldavad ja julgustavad ka korraldajaid suuremalt mõtlema. Meie unistus on see, et Tallinnas toimuks üks konkurentsitihe rahvusvaheline maraton, kus oleks kohal tipu lähedal olevaid jooksjaid," jätkas peakorraldaja.

"Päris tippjooksjaid... julgeme unistada, aga kas rahakott kannatab neid palgata, on iseküsimus. Ideaalne stsenaarium võiks näha välja nii, et joostakse Eesti rekord ja samas jooksus sünnib veel mitme riigi tipptulemusi. Miks mitte ei võiks meeste esikolmik joosta alla 2:10."

Lillialliku sõnul võivad osalejanumbrid tulevikus veelgi suuremaks minna. "Seal on väga pikk areng teha. Kui vaatame koguarvu üldse, siis see on läinud loomulikku rada pidi. See 20 000 on täis tulnud ilma väga sellelele rõhku panemata. Inimesed on ikka ise tulnud. Ju neile kuvand ja Tallinna linn meeldib."

Sportliku poolega on keerulisem. "Kuna meil endal hetkel massiliselt tippjooksjaid ei jagu. Loodetavasti Tiidrek Nurme, Roman Fosti aastatega tipule lähemale jõuavad ja siis selle tuules saab konkurentsitihedama võistluse ehitada. See unistus meil jätkuvalt on ja kindlasti 2019 sinnapoole pürgime."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: