Lilliallik: tippjooksjate meelitamiseks oleks vaja maratonitrassi muutmist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna Maratoni peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul tuleks maailma tippmaratoonarite meelitamiseks kaaluda jooksutrassi muutmist.

Paar päeva tagasi sai selgeks, et Tallinna maratonil ja Sügisjooksul osalejate arv võib sel aastal küündida lausa 25 000 inimeseni. "Numbrite suurendamine pole eesmärk omaette olnud," rääkis ERR-ile Tallinna Maratoni peakorraldaja Mati Lilliallik. "Hea, kui need rekordid tulevad, aga midagi hullu ei ole, kui mõnel aastal jääb tulemata. Nagu spordis, ei ole ka siin piire. Sõltuvalt programmist saab neid numbreid kunstlikult suurendada, kui võtta kasvõi mõni lühem distants kavva."

"Maratonitrassi muutmist tuleks vähemalt kaaluda, sest homne stardinimekiri näitab, et maratoni populaarsus kasvab," jätkas Lilliallik. "Pooled maratoonarid, kes homme stardivad, on välismaalased. Natuke laiem ja kvaliteetsema asfaldi peal joostav rada on eelduseks sellele, et siia tuleksid paremad jooksjad."

Linnamaratonide puhul on alati palju juttu häiritud liikluskorraldusest. Kuidas seda kõike kokku sobitada? "Kindlasti saab alati paremini. Paratamatu on ka see, et kui meil on Tallinna tänavatel mitukümmend tuhat jooksjat ja liiklejat, peab keegi kannatama. Liiklejaid ei saa jooksjatega samale trassile lubada. Tuleb leida kuldne kesktee, kuidas seda kõige parem teha."

Millal jõuavad siia need mehed, kes jooksevad maratoni 2:05-ga? "Siis jõuavadki, kui saame neile hea trassi pakkuda ja piisava eelarve kokku panna, et neid siia osta. Eesmärgina pole seda eraldi seadnud, aga kui mõni tugev sponsor meile õla alla paneks, mõni Eesti maratoonar ka sinnakanti jooksma hakkaks - siis kindlasti."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: