Tallinna maraton soovib kutsuda senisest tugevamaid tippjooksjaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna maratoni peakorraldaja Mati Lilliallik üllatus, kui palju tulu tähendas suure rahvaspordiürituse korraldamine Eesti riigile. Konjunktuuriinstituudi uuringu kohaselt tõi 24 000 osaleja ja 700 000 eurose eelarvega Tallinna Maraton Eesti majandusse umbes viis miljonit eurot.

"Ausalt öeldes üllatas see, et välismaalt käinud osalejad kulutasid Eestis sel määral raha. Ma arvasin, et see summa tuleb tunduvalt väiksem - tuli kokku üle viie miljoni kõigi osavõtjate peale," lausus Lilliallik intervjuus ERR-ile. "See on märkimisväärne summa ja kui arvestada selle pealt kogutud käibemaks, siis see summa oli ka ligi 700 000 eurot, mis oli märkimisväärne."

Lillialliku sõnul on korraldajate järgmine unistus tuua kohale tugevamaid tippe. "See tähendab seda, et peaksime hakkama panustama sellele, et rada vastab kõikidele nõuetele, oleks kiire ja kvaliteetne, jälgitav - et oleks võimalik teha teleülekannet. Loomulikult peab olema rahakott, et need jooksjad siia tuua ja motiveerida neid siin jooksma."

Osalejate mahu taha ei tohiks ka praeguse raja korral asi jääda. "Kõik sõltub ajakava planeerimisest ja kõige kitsam on kindlasti 10 km trassil, aga see on praeguse seisuga piisava läbilaskevõimega ja seal takistusi ei ole. Kui räägime pikematest distantsidest, siis maratoni puhul, kui on ka 5000 osalejat, siis see hajub esimeste kilomeetritega pikaks niidiks ja seal ei tohiks läbilaskevõime koha pealt probleeme olla.

"Küll on probleeme pinnase kvaliteedi koha pealt, mis on väga ebaühtlane ja tippjooksjaid arvestades üsna halb. Siin tuleb kindlasti mõelda, kuidas seda parandada," sõnas maratoni peakorraldaja.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: