Alusalu on hooaja algusega kindlustanud koha kolmedele tiitlivõistlustele

Foto: ERR

Jõulupühadeks Hollandist koju jõudnud kiiruisutajal Saskia Alusalul on seljataga hooaja esimesed neli maailma karika etappi, mis toimusid Jaapanis, Poolas ja Hollandis. Nende sõitudega kindlustas ta koha kolmedele tiitlivõistlustele.

Alusalu kindlustas MK-sarjas tehtud sõitudega koha jaanuaris Itaalias toimuvale mitmevõistluse Euroopa meistrivõistlustele, mis on tema jaoks eelkõige treeningvõistluseks, et valmistuda hooaja tähtsamateks startideks, milleks on veebruari alguses Saksamaal toimuvad üksikalade maailmameistrivõistlusted. Tänu soliidsetele sõitudele 1500 ja 3000 meetris on tal käes ka pääse mitmevõistluse MM-ile, mis toimub märtsis Kanadas. Ühisstardiga sõidus on Alusalu maailmakarikasarjas 11. ja 3000 meetris 21. kohal. EM-il pääseb starti 16 naist, MM-il ühisstardiga sõidus 24 ja 3000 meetris 20. Kanadas toimuval mitmevõistluse MM-il pääseb samuti 24 naist joonele.

"Ma olen väga rahul stabiilsuse üle, mis on kõrgemal tasemel kui kunagi varem," ütles Alusalu intervjuus ERR-ile. "Loomulikult ma tahtsin midagi säravat ka, aga seekord see päris ei tulnud. Aga kõik mu 3000 meetrid olid väga head sõidud. Ja sõita praegu aegu Euroopas, mis ma eelmisel aastal sõitsin kiiretel jäädel (Calgary, Salt Lake City ovallidel), et see näitab, et on edasi liigutud."

3000 meetris vaid poole sekundiga oma rekordile alla jäänud Alusalu on jõudnud tasemele, kus ei pidanud MK-sarja eel enam nii palju soojendusvõistlusi tegema ja sai vormi tõusu planeerida just hooaja teiseks pooleks, sest suutis tiitlivõistluste kohad esimeste MK-ga välja sõita.

"Nüüd ma olen jõudnud tasemele, kus ma saan ka MK-de ajal natuke rohkem trenni teha, sest ilmselgelt teine pool hooajast on olulisem," jätkas Alusalu. "Ma pole kindlasti kunagi nii palju seda mahtu ka võistlusnädalatel sees hoidnud.

Jõusaalinumbrid ja sprinditrennid näitavad, et kiiruslikud võimed on läinud paremaks ja nüüd loodab ta tehtud töö ka kiirematel jäädel realiseerida.

"On paremaks läinud, et kasvõi nüüd viimane kiirustrenn oligi eile kui ma Hollandist ära tulin, siis sõitsin oma selle hooaja kiireima ringiaja, et on lootust, et läheb paremaks," ütles Alusalu.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: