Toomas Vabamäe M-Spordi võimalikust loobumisest: kõva pauk MM-sarjale ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Autoralli MM-sarja tehasetiimid peavad reedeks kinnitama oma osaluse järgmise hooaja MM-karussellis, kuid M-Spordi pealiku Malcolm Wilsoni sõnul ei ole tema meeskonnal selleks piisavalt ressursse. Mootorispordi ajakirjanik Toomas Vabamäe sõnul oleks tiimi loobumine sarjale suur hoop.

"Autorallis – kui vaadata tehasemeeskondadest väljapoole – ei ole seda raha tegelikult kunagi olnud. M-Sport, kuigi ta võistleb tehasemeeskondade arvestuses, siis ta ei ole sajaprotsendiliselt tehasevõistkond. Tegelikult on see eratiim, millel on olnud mõningane Fordi toetus, aga täiesti selgelt pole Ford Sebastien Ogier kahest MM-tiitlist hoolimata pidanud vajalikuks sinna rohkem raha panna ja ma arvan, et see see kurjajuur ongi. Tegemist on ikkagi äriettevõttega – ei ole mõtet lõpmatult oma raha tuulde pilduda ja pealegi pole ta hetkel sõitjaidki ja ammugi pole tal tippsõitjaid. See olukord on üsna kehv," kommenteeris Vabamäe M-Spordi hetkeseisu Vikerraadiole.

"Mulle tundub, et Fordi kontserni juhtkonnal ei lähe see asi üldse korda. Neil on täiesti ükskõik, mida keegi Wilson kuskil Inglismaal teeb – neid see väga ei huvita."

"Eks see palk tuleb kuskil mujalt. Teame, et Ogier' auto kandis Red Bulli värve ja kust see raha sinna siis veel tuli. Wilson ilmselgelt ei maksnud seda raha oma taskust. Tegekulit seesama M-Sport jooksutab ka Bentley tehasemeeskonda GP-autode ringrajasarjades ja seal on see asi palju paremini paigas – Bentley annab raha ja Wilson teeb, mida Bentley tahab. Ilmselt ideaalis oleks ta tahtnud, et ka Fordiga oleks asjaajamine nii käinud, aga Ford väga ei tahtnud."

"Võistlemata jääb nüüd ainult WRC sarjas. Väiksemates, teistes klassides sõidab neid Forde ju ringi ja ega seal ei jää Wilsoni äri sellepärast ajamata. Aga jah, tundub, et WRC-sari ja see raha, mida seal osalemiseks on vaja, seda enam sedasi jupikaupa kokku ei kraabi," ei arva Vabamäe, et Ford täielikult autorallist taandub.

Kahel viimasel aastal M-Sporti esindades maailmameistriks tulnud Sebastien Ogier liitub uuest hooajast Citroeniga. "Võta sa nüüd kinni, kus on põhjus ja kus on tagajärg. Citroen meelitas Ogier'd kindlasti sellise rahaga, mida Wilsonil kindlasti kusagilt välja panna polnud, aga Ogier olemasolu või puudumine tähendab ilmselt ka seda, et Wilsonil on väga keeruline sponsoreid leida."

"Kui nüüd vaadata aga suurt pilti, siis autoralli MM-sarjale on selline asi praegusel hetkel väga halb, sest olgem ausad, tegelikult on ju WRC saanud viimastel aastatel jälle sellise toreda hoo üles – on olnud põnev, sõitjaid on palju olnud, neli tehasetiimi – nimetagem siiski ka M-Spordi tehasetiimiks – see on täiesti korralik osavõtt ja nüüd kui veerand nendest tiimidest ära kukub, siis tegelikult on ikka kõva pauk," peab Vabamäe olukorda küllaltki kehvaks.

Toimetaja: Kristo TammHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: