Fenerbahce alistas Barcelona ja kerkis Euroliiga liidriks ({{commentsTotal}})

Luigi Datome (palliga, Fenerbahce) kohtumises Barcelona vastu
Luigi Datome (palliga, Fenerbahce) kohtumises Barcelona vastu Autor/allikas: EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliigas lõppes kümnes voor ning reedese mängupäeva järel kerkis liiga liidriks Türgi klubi Fenerbahce, kes alistas võõrsil Barcelona 84:65.

Türgi meeskond läks kohtumist avaveerandi järel kuue silmaga juhtima ning poolajaks kasvatati edumaa juba üheksale punktile. Fenerbache viskekontsert jätkust ka kolmandal veerandil, mis võideti kaheksa punktiga. Kuigi Barcelona läks viimast veerandit vahepeal juhtima, ei piisanud sellest külaliste võidu vääramiseks. Türgi meisterklubi võttis kindla 19-punktilise võidu.

Fenerbahce parimana loopis Ali Muhammed 16 punkti, tõi ühe lauapalli ja jagas kaks korvisöötu. Marko Guduric panustas võitu 13 punktiga, Jan Vesely arvele kirjutati 11 silma. Barcelona resultatiivseim oli 16 punkti toonud Adam Hanga.

Kuigi nii Fenerbahcel kui ka Moskva CSKA-l on kümnest mängust üheksa võitu, on tabeliliidriks kerkinud Türgi klubil parem korvide vahe. Kolmandat kohta hoiab tiitlikaitsja Madridi Real.

Himki – Panathinaikos 76:68
Anadolu Efes – Baskonia 96:85
Olympiakos – Buducnost 92:70
Barcelona – Fenerbahce 65:84