Kahe meistri duellis jäi Eesti-Läti ühisliiga avamängus peale Kalev/Cramo ({{commentsTotal}})

{{1538142000000 | amCalendar}}

Reedel sai avavile Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga, kui Kalevi spordihallis läksid avakohtumises vastamisi kahe riigi valitsevad meistrid BC Kalev/Cramo ja BK Ventspils. Võitjana väljus Kalev/Cramo seisuga 97:85.

Avaveerandit alustas Kalev/Cramo hästi ning läks kohtumist4:0 juhtima. Seejärel lätlased viigistasid ja rebisid ise 6:4 ette. Seisult 8:10 oli Mirkovic täpne kolmepunktiviskel ning viis eestlased taas 11:10 juhtima. Liiderpositsioon anti käest kaks minutit enne veerandaja lõppu. Punkt-punktis jätkatud mängu järel oli kahel vabaviskel täpne Lucas ning Kalev/Cramo läks seega teisele neljandikule vastu 24:23 eduseisust.

Teisel veerandajal alustas Kalev/Cramo kiire spurdiga ning kasvatas edu viiepunktiliseks, 28:23. Ventspils kosus ning viigistas seejärel seisu 28:28-le. Punkt-punktis jätkunud mäng kestis kuni teise poolaja vileni, mis lõppes 49:47 Kalev/Cramo kasuks.

Kolmandal veerandil võtsid otsustava rünnaku ette lätlased, kes kasvatasid edu vahepeal kaheksapunktiliseks - 62:54. Seejärel Ventspils korvi enam ei tabanud ning Kalev/Cramo viigistas seisu 62:62-le. Kohtumine jätkus tasavägiselt ning viimasele veerandajale läksid eestlased kolmepunktilise eduga, 71:68.

Viimasel neljandikul kasvatas Kalev/Cramo vaikselt vahe 13-punktiliseks, 93:80. Seejärel hakkas eduseis sulama, kuid lõpuvile kõlas seisul 97:85, mis andis Kalev/Cramole koduseinte vahel ühisliiga avakohtumise võidu.

Võitjate resultatiivseim oli 17 punkti visanud Chavaugh Lewis, kes võttis veel kolm lauapalli ja andis kaks resultatiivset söötu. 15 silma lisas omalt poolt meeskonna arvele Branko Mirkovic. Lätlaste parim oli 19 silma ja 11 lauapalli võtnud Jonathan Arledge.

Enne kohtumist: Kalev/Cramo näitas hooajaeelsetes kohtumistes võimsat minekut ning võitis kõik mängitud kohtumised, alistades teiste seas näiteks tugevad Leedu tiimid Vilniuse Lietuvos Rytase, Klaipeda Neptunase ja BC Šiauliai. Kui jätta kõrvale veel pikalt põlvetraumaga eemale jääv Erik Keedus ja viimased kontrollmängud eemale jäänud Martin Dorbek, sai Cramo hooajaks valmistuda täiskoosseisus.

Ventspilsil oli aga probleeme kuni viimaste kontrollmängudeni, kus kaotati kahel korral kuue punktiga (87:93 ja 75:81) venelaste Krasnojarski Jenisseile. Esimeses kohtumises sai vigastada Janis Antrops, kelle naasmise aeg pole veel selge. Ka leegionär Jonathan Arledge ei saa veel täistuuridel treenida ning Janis Berzinš pole samuti tiimi juurde jõudnud.

Toimetaja: ERR Sport