TalTech võttis Eesti-Läti korvpalliliigas kindla võidu Liepaja üle ({{commentsTotal}})

ISBL-i finaal 2017. aastal: TTÜ KK - Klaipeda
ISBL-i finaal 2017. aastal: TTÜ KK - Klaipeda Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga jätkus TalTech BC ja BK Liepaja kohtumisega. Eestlased alistasid kodusaalis lõunanaabrid seisuga 99:82.

Kui esimese veerandaja keskel oli TalTech juhtimas üheksa punktiga, siis Liepaja suutis teisele neljandikule vastu minnes vahet vähendada kolmele punktile, 28:25. Teisele poolajale läksid eestlased vastu 53:46 eduseisus ning vahe hakkas seejärel jõudsalt kasvama. 30 sekundit enne kolmanda veerandaja lõpuvile oli punktivahe kärisenud 17 silmale, 81:64. Lätlased võitlesid küll südikalt, ent viis minutit enne mängu lõppu olid eestlased 25 punkti kaugusele libisenud. Liepaja vahendas seejärel vähe küll 15-le, kui sellest ei piisanud enam võiduks. 26 sekundit enne lõpuvile teenis Tal Techile veel kaks punkti Giese ning vormistas sellega võiduskooriks 99:82.

TalTechi resultatiivseimad mängijad olid 20 punkti visanud Toomas Raadik ja Levi Martin Giese. 16 punkti lisas omalt poolt Norman Käbin, kes andis veel kümme resultatiivset söötu ja võttis kaheksa lauapalli. Vastaste parim ja üleplatsimees oli Justin Lamont Johnson, kes teenis meeskonnale 33 punkti ja andis kaheksa resultatiivset söötu.

Tallinna Kalev/TLÜ pidi võõrsil tunnistama VEF Riga paremust 95:56.

TalTech kohtub järgmises voorus võõrsil Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnaga ning Liepaja võõrustab esmaspäeval BC Kalev/Cramot.