Kristjan Kangur hooaja eel: pikk tee on veel minna

Foto: ERR

Valitseva Eesti korvpallimeistri Kalev/Cramo jaoks algab uus hooaeg 28. septembril vastloodud Eesti-Läti Ühisliigas kodumänguga Ventspilsi vastu. Donaldas Kairyse tiimi kuulub võrreldes eelmise hooaja seitse uut mängijat. Kogenenud ääremängija Kristjan Kangur pani allkirja lepingule septembri algul.

"Kokkulepped olid tehtud juba varem ja allkirja panemine oli puhas formaalsus," rääkis Kangur intervjuus ERR-ile. "Seda kahtlust, et ma ei liituks meeskonnaga ei olnud." Kanguri sõnul oli tal suve esimeses pooles ka teisi mõtteid, sest kaaluda tuleb läbi kõik variandid. "Oli ka kosilasi mujalt, aga otsustasin, et jään siia," lisas Kangur.

Esimeste treeningute põhjal on mäng veel Kanguri sõnul toores ja ideaalist kaugel. "Oleme saanud piisavalt palju koos treenida, üksteist mõista ja üritame ühele lainele saada. Rabeleme edasi ja vaatame, kuidas hooaeg läheb," rääkis Kangur. Kalev/Cramo alustas tänavu hooaega varem, kui mullu. "See annab kindlasti eelmiste aastatega võrreldes eelise. Alustame hooaega natukene paremas positsioonis. Aga nagu ma ütlesin, siis pikk tee on veel minna."

Möödunud hooajal poole pealt liitunud Donaldas Kairys sai tänavu komplekteerida võistkonna oma nägemise järgi. "Visioon on sama, aga ta on saanud tuua meeskonda puzzletükid, mis tundusid talle sobivat," jätkas Kangur. "Grammi võrra on veel vara nendele tükkidele hinnanguid anda. Kõik on töökad, tublid ja hea suhtumisega. Selle koha pealt ei ole virinat või kahtlust, aga vaatame, kuidas hooaeg läheb ja kuidas me raskemaid hetki üle hakkame elama, sest siis tulevad tihti tõelised paled ja iseloomud välja."

Kalev/Cramo võitis möödunud nädalal Leedus Klaipedas toimunud Garastase karikaturniiri. "See on loomulikult positiivne märk, kui võidad turniiri. Patt oleks nuriseda, aga peame tõele näkku vaatama, et vastastel oli mehi puudu ja nad ei olnud nii vara valmistuma hakanud, kui näiteks meie. Aga võidud on võidud ja nuriseda ei tasu, sest me läksime võitma ja selle tegime ära ka. Nüüd peame sama suhtumisega jätkama."

Eesti-Läti Ühisliigat peab Kangur vajalikuks, sest siis on pilt palju huvitavam. "Kunagi algusaastatel oli Balti liiga ja siis oli ka endal põnevam mängida mõne muu klubiga, kellega igapäevaselt kokku ei puutu, kui näiteks mängida Pärnuga, keda näed 4-8 korda hooaja jooksul. Nii tekib üksluisus," tõdes Kangur.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: