Rosenthal viskas Tartu Ülikooli hooaja avamängus 30 punkti ({{commentsTotal}})

Märt Rosenthal
Märt Rosenthal Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustas Eesti-Läti liigat 20-punktilise võiduga, kui koduväljakul alistati 79:59 BK Jurmala.

Tartus toimunud mängu alustas kohalik meeskond paremini ja esimese nelja minuti möödudes juhiti 11:4. Jurmala suutis aga vahet vähendada ja veerandaeg lõppes tartlaste 20:17 eduseisus.

Suvega noorenduskuuri läbinud Tartu meeskond ei lasknud end sellel heidutada juba kontrollmängudes ning nüüdki näidati väga enesekindlat mängu. Jurmala oli teisel veerandajal suurtes raskustes ja kokku suudetigi visata vaid viis silma. See-eest Tartu sai kirja 22 punkti, mis andis neile poolajaks 42:22 eduseisu.

Kolmas veerandaeg kulges tasavägisemalt ja Jurmalal õnnestus kaotusseisu nelja punkti võrra vähendada. Kohtumise saatust see aga oluliselt ei muutnud, sest Tartu suutis turvalist vahet hoida ja kokkuvõttes veenva võidu ka kätte saada.

Võitjate resultiivseimaks kerkis kaugviskeid 13-st 6 tabanud ja 30 punkti visanud Märt Rosenthal. 24 silma ja 7 lauapalli tõi tagamängija Arnas Velicka. Julius Kazakauskas lisas 13 silma ja 14 lauapalli. Jurmalale tõi Kristaps Mediss 17 punkti.

BC Kalev/Cramo alustas eile hooaega 97:85 võiduga Ventspilsi üle, täna alistas Läti klubi 92:78 TalTechi. Pärnu Sadam kaotas võõrsil 74:99 Ogrele, Rapla jäi Riias 68:102 alla VEF-ile. Pärnut vedas 17 punkti ja 6 lauapalli kogunud Karl-Martin Kask, Rain Veideman tõi Raplale 15 silma.