Eesti ja Läti korvpalliliiga toob väljakule palju tugevaid vastasseise

Foto: ERR

Reedel sai avavile Olybet Eesti-Läti ühisliiga, kui palliplatsil läksid vastamisi BC Kalev/Cramo ja BK Ventspils, kellest võtijana väljus Eesti klubi. ETV spordisaate stuudios käis uuest liigast lähemalt rääkimas korvpalliliidu liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa.

Alustuseks, uus Eesti-Läti korvpalliliiga on nüüd hooga alustanud, aga korraks siit sammu tagasi võttes, milleks meil seda liigat üldse vaja läheb? Kas vanast süsteemist, Eesti meistrivõistlustest ja Balti liigast ei piisanud?

Eesti meistrivõisltused olid alati väga põnevad, aga seal kohtuti kõikide vastastega neli korda. Nüüd kohtutakse kõikidega kaks korda, aga vastaseid on poole rohkem, seega on see põnev. Balti liigas oli palju erisusi ja seal ei olnud pealtvaatajate jaoks päris selge, kuidas need reeglid täpselt on.

Balti liiga ei kujunenud väga atraktiivseks lõpus enam, kas olete sellele mõelnud, kuidas seda uut liigat muuta kõigi jaoks huvitavamaks?

Esiteks Balti liigas ei osalenud viimastel aastatel enam kõige tugevamad võsitkonnad. Eesti-Läti korvpalliliigas osalevad 15 klubi on kõik osalenud ka Eesti ja Läti meistrivõistlustel, mis tekitab tugeva vastasseisu ja juba tänane mäng oli väga põnev.

Kuidas klubid selle ideega kaasa tulid, nende jaoks võib ju päris jõudsalt väheneda hooaja jooksul mängitavate mängude arv, kas nuriseti ka sellel teemal?

Klubid tulid ideega väga hästi kaasa ja oli ootus olemas, et midagi peab muutuma. Mängude arv väga palju ei vähenenud. Enne mängiti neli korda ühe vastasega, nüüd kaks ehk põhiturniiril on mängude arv sama. Lisaks mängitakse veel välja mõlema riigi play off'id ja selgitakse mõlema riigi meistrid.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: