Eesti-Läti ühisliiga eestvedajad: eesmärgiks on parema kvaliteediga mängud

Foto: ERR

Eesti ja Läti tugevamad korvpalliklubid asuvad uuest hooajast mängima ühises liigas, kuhu kuulub 15 meeskonda: kaheksa Lätist ja seitse Eestist.

Ligemale 15 aastat toiminud korvpalli Balti liiga on jäänud ajalukku. Järgmisel nädalal algaval uuel klubihooajal mängivad Eesti ja Läti tugevamad meeskonnad ühises liigas, ilma leedulasteta. Sarnane liigaformaat on olnud kasutusel võrkpallis ja naiste korvpallis. Uuendus võiks mõjuda hästi ka meeste korvpallis.

"Ootame, et klubid oleks tulevikus hea struktuuriga ja tugeva fännide toega. Et oleks palju huvitavaid, hea kvaliteediga võitluslikke mänge," kommenteeris Läti korvpalliliidu peasekretär Edgars Šneps ERR-ile.

"Arvan, et mõningast ebavõrdsust on mõlemal poolel. Mõned klubid on nõrgemad ehk sportlikkus mõttes, teised majanduslikus mõtlemises. Aga peame antud olukorras liikuma edasi suunas, kus meil oleksid tasakaalustatud meistrivõistlused, sportlikus ja majandulikus mõttes võimalikult võrdsed klubid."

Eesti ja Läti korvpalliliiga esimesel hooajal on lõunanaabrid esindatud kaheksa ja Eesti seitsme klubiga. Mängitakse kõigiga omavahel korra läbi nii kodus kui võõrsil ja kaheksa tugevamat meeskonda jätkavad kevadel mänge liigavõidu nimel. Eraldi selgitatakse pärast ühisliiga lõppu välja Eesti ja Läti meister.

Eesti ja Läti korvpalliliiga loomise leping sai allkirjad täna. Esimesed mängus kohtuvad septembri lõpus Eesti meister Kalev/Cramo ja Läti meister Ventspils.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: