Kanteri konverentsil kuuldu avaldas Hartingule sügavat muljet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Neljapäeval toimub Tallinnas Kadrioru staadionil olümpiavõitja Gerd Kanteri tippspordist lahkumise võistlus. Kanteri pikk ja edukas karjäär oli fookuses ka võistluse eelõhtul toimunud konverentsil.

Filmimuuseum oli Gerd Kanteri sportliku pärandi aruteluks ideaalne valik, sest tema 18-aastane karjäär ongi kui üks põnev seiklusfilm.

Oma kire ja töökusega tõmbas ta enda ümber paljusid. Kanteri veebi- ja kommunikatsioonijuht Hans Üürike meenutas, kuidas ta koolipoisina lõi Pärnu-Jaagupi küla raamatukogus hilisema olümpiavõitja kodulehe. "Ma olen ära lõhkunud väga palju kaameraid ja fotoaparaate. Mitu arvutit on Gerdi pärast läinud, sest olen neid igale poole kaasa tassinud," rääkis Üürike, kes on nüüdseks rahvusvahelise litsentsiga mänedžer, kelle hoolaelusteks näiteks rootslane Daniel Stahl ja jamaikalane Fedrick Dacres. "Olen kokku filminud 115 Gerdi erinevat võistlust, sõitnud mööda maailma. Kui ma avasin tema kodulehe aastal 2002, siis mul ei olnud endal arvutit ega internetti, kuid läksin kohaliku küla raamatukokku ja sai seal kõik ära pusitud. See räägib ka Gerdi puhul, et kui on tahtmine, siis leiab ka alati lahenduse. Ja see ajalugu sündis Pärnu-Jaagupis, sest käisime mõlemad seal koolis."

Kanteri veebilehe tipphetkedel oli ühe võistluse vaatajaid üle 20 000 inimese enam kui 100 riigist.

367 võistlust üle 60 meetri on vaid üks huvitavatest Kanteri karjääri faktidest, mida numbrite usku tiim konverentsil esile tõi. Tänu statistik Priit Tänava võimsale baasile teadis Kanter konkurentidest rohkem kui nad ise ja tänas just statistikakogumikuga ühte oma ägedat konkurenti, sakslast Robert Hartingut, kellele jättis eriti sügava mulje Kanteri vaimne jaks aastaid niivõrd kirglikult treenida ja jälgida spordimehe režiimi. "Töötada seitse päeva, leida õige hetk uneks, süüa sobivat hommikusööki ja nii iga päev katkematult," imestas kaheksakordne tiitlivõistluste medalivõitja Harting. "See on tõesti väga muljetavaldav, sest nõuab suurt tarkust, et olla keskendunud."

Kümne päeva eest karjääri lõpetanud Hartinguga jagas Kanter pjedestaali seitsmel korral ja sakslane ütles, et konverents tõestas veelkord – Kanter oli kogu karjääri eelkõige võimas töömees.

"Kõik rõhutasid, et Gerd pole andekas ning siin tuletati ka meelde, et ta on teisel aladel üsna kohmakas," rääkis Harting. "Siinkohal on hea rõhutada, et töö võidab talenti, kui talent ei tööta piisavalt. Ja see iseloomustab Gerdi."

Koos Martin Kupperiga võistleb Kanter neljapäeval Saksamaa, Poola, Rootsi, Euroopa ja maailma tiimi vastu Kadrioru staadionil. ETV ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 17.05 – see on Kanteri viimane vaatus.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: