Kanter viimase võistluse eel: tahaksin ikkagi pjedestaalile jõuda!

Foto: ERR

Neljapäeval tõmbab enda pikale ja edukale karjäärile joone alla olümpiavõitja Gerd Kanter, kui võtab Kadriorus mõõtu endiste ja tänaste tegijatega.

"Minu esimene võistlus Kadrioru staadionil võis olla vanuses kuskil 17, kui ma võistlesin koolinoorte meistrivõistlustel pooleteistkümnese kettaga," meenutas Kanter ERR-ile antud intervjuus.

"Kadriorus on kindlasti olnud aastate jooksul sellised ülevaid hetki, aga kui vaadata sinna maailma staadionite poole, siis kindlasti need Aasia staadionid on minu jaoks olnud väga õnnelikud kohad."

"Vaadates, kuidas need erinevad kümned on tulnud, siis ma arvan et 50 meetrit tuli kõige keerulisemalt. 60 oli ka selline korralik tagaajamine ning ma ütleks, et 70 tuli tegelikult kõige lihtsamalt," rääkis Pekingi olümpiavõitja kettakaarest.

Neljapäeval astub Kanter Kadriorus viimast korda võistlustulle, kuuludes Martin Kupperiga kaheliikmelisse võistkonda. "13. september on ühtpidi selline väga maagiline number, aga teistpidi minu rahvusvahelise karjääri viimane ametlik suurvõistlus, kus on võistlemas kõik minu parimad konkurendid, kes oli võimalik kokku koguda. See on selline sügav kummardus publikule, kes on mulle juba aastakümneid kaas elanud. Tahan neile enda sõpradega teha enda karjäärile vastava kummarduse," lausus Kanter.

"Ma loodan, et näeme Kadrioru väga pikki kettakaari. Meenub, et Alekna on siinsamas 70 meetrit heitnud ja mul endalgi on siinsamas staadionil jäänud natukene 70 meetrist puudu. Ma usun, et kui meil on palju toetavat publikut, siis sünnivad ka head tulemused. Mehed on kõik heas vormis ja ma usun, et see võidutulemus võiks ikkagi olla 68+ meetrit."

"Ma ikkagi tahaks poodiumile jõuda," tunnistas Kanter. "See eeldaks seda, et peame päris mitu meeskonda seljatama. Rootsit ja maailma võistkonda on ehk keeruline alistada, aga ma arvan, et pronksile võiksime tugevate tulemustega küündida küll. Eelkõige tahaks muidugi oma tugevad konkurendid Poola ja Saksamaa enda selja taha jätta!"

Neljapäeval Kadrioru staadionil peetav võistlus "Gerd Kanteri viimane vaatus" on vaadatav ETV ja ERR-i spordiportaali vahendusel algusega kell 17.05.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: