VAATA UUESTI | Konverentsil "Gerd Kanter's Legacy" räägiti Kanteri mõjust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1536731280000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/Scanpix

Kolmapäeval, 12. septembril toimus Tallinnas Eesti Filmimuuseumis konverents "Gerd Kanter's Legacy", mida saab ERR-i spordiportaalist järelvaadata. Konverents on inglise keeles.

Uuendusliku formaadiga konverentsil ei räägitud mitte Kanteri sportlasteest, vaid jäljest, mille ta sporti jättis ja eelkõige sellest, mida tema karjäärist oleks õppida noortel.

Sel sügisel oma karjääri lõpetav Gerd Kanter on suurepärane näide erakordsest stabiilsusest ja sportlikust pikaealisusest – ta on aastail 2005-2016 võitnud tiitlivõistlustelt 11 medalit, tulnud olümpiavõitjaks ja maailmameistriks ning hoiab kettaheites maailma läbi aegade edetabelis kolmandat kohta tulemusega 73.38. 

Kanter on suutnud tõestada, et erakordseid tulemusi on võimalik teha ka sportlasel, kes tulevad tagasihoidlikest tingimustest ning kes on spordile tõsisemalt pühendunud suhteliselt hilja - 21-aastaselt. Seetõttu peavad paljud Gerd Kanterit suureks eeskujuks. Tähelepanuväärne on ka Kanteri meeskond, kelle koostööpõhimõtted on inspireerinud teisigi sportlasi.

"Gerd Kanter's Legacy" rahvusvahelisel konverentsil on kõik esinejad pikaaegse rahvusvahelise kogemusega, näinud ja üle elanud tõuse ja langusi spordis ning olnud otseselt seotud Kanteri sportliku arenguga. Igaüks neist räägib kolmest mõttest, kogemusest või järeldusest, mida nad on enda jaoks kaasa võtnud koostööst kettaheitja olümpiavõitjaga ning mis võivad olla kasulikud ka teistele sportlastele. Neid ideid saab igaüks soovi korral oma sportlaskarjääris ja teel tippu ning tipus olles rakendada.

Esinesid:

  • Gerd Kanter
  • Vesteinn Hafsteinnson – Kanteri treener 2000-2012
  • Indrek Tustit – Kanteri treener ja füsioterapeut
  • Hans Üürike – veebi- ja kommunikatsioonijuht
  • Raul Rebane – tiimi rajaja ja mentor, ühtlasi konverentsi moderaator
  • Priit Tänava – statistik 

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: