FOTOD | Sügisjooksu võitis keenialane, Kivistik parima eestlasena kolmas ({{commentsTotal}})

{{1536417180000 | amCalendar}}

Laupäeval andis olümpiavõitja Gerd Kanter Tallinnas Vabaduse väljakult stardipaugu kümne kilomeetri pikkusele Sügisjooksule, mille võitis Keenia jooksja Weldom Kerich ajaga 30.13,9.

Teise koha sai Kerichile 34,2 sekundit kaotanud Ukraina jooksja Juri Rusik, parima eestlasena oli Kaur Kivistik 31.01,5-ga kolmas. Tema järel tuli neljandaks Mark Abner (+1.08,8), viies oli Karel Hussar (+1.15,7).

Esimese naisena ületas finišijoone 34.04,9 jooksnud keenialanna Norah Chebet, kes sai üldarvestuses 14. koha. Eestlannade parima tulemuse eest hoolitses 19. kohal lõpetanud Liina Tšernov (35.00,8).

Üheksateistkümnendat korda toimunud Sügisjooksule registreerus ligi kaksteist tuhat liikumisharrastajat.

Laupäeva päeval toimusid Hirvepargis Tallinna Maratoni raames ka lastejooksud, millest võttis osa rekordiliselt 3632 noort jooksusõpra. Nende hulgas oli kõige rohkem jooksmas 8-10-aastaseid lapsi.

Jooksjaid ja kepikõndijaid tulid ergutama olümpiavõitja Gerd Kanter, olümpiapronks Allar Levandi, raudmees Marko Albert, kergejõustiklane Janek Õiglane, korvpallur Rauno Pehka, curlingumängija Marie Turmann jt.