Kaugvisetega hädas olnud Eesti U-18 koondis kaotas Leedule ({{commentsTotal}})

Korvpalli U-18 EM: Eesti - Belgia / Henri Drell
Korvpalli U-18 EM: Eesti - Belgia / Henri Drell Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti noormeeste U-18 korvpallikoondis lõpetas Ventspilsis peetud Balti matši ühe võidu ja kahe kaotusega. Viimasel võistluspäeval jäädi hoolimata tugevast teisest poolajast alla Leedule 74:81 (36:54).

Avapoolaja 36:54 kaotanud Eesti läks viimasele veerandajale vastu 19-punktilises kaotusseisus, kuid võitles vapralt lõpuni, võites viimase veerandaja 24:12.

Lauavõitluses oli Leedu parem 44:34, Eesti ajgas 21 korvisöötu vastaste 13 vastu ning 25 pallikaotust leedukate 26 vastu. Kuigi Eesti noormehed tabasid kahepunktiviskeid 60-protsendiliselt, läbisid 26 kaugviskest rõnga vaid viis.

Henri Drell kogus eestlaste parimana 20 punkti, Mikk Jurkatamm lisas 13 ja Mark-Andreas Jaakson 11 silma.

Eesti saldoks jäi Balti matšil üks võit ja kaks kaotust. Avamängus alistati Läti 77:69, seejärel tuli aga tunnistada Hispaania 86:70 paremust. Läti alistas neljapäeval mõneti üllatuslikult Leedu 73:56.

27. juulist algavad B-divisjoni Euroopa meistrivõistlused Makedoonias Skopjes, kus Eesti alagrupikaaslasteks on Gruusia, Aserbaidžaan, Belgia, Ungari ja Austria.