Korvpallipoisid kaotasid Balti matšil Hispaaniale ({{commentsTotal}})

Mullune U-18 korvpalli Balti matši avapäev / Henri Drell
Mullune U-18 korvpalli Balti matši avapäev / Henri Drell Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Ventspilsis peetaval Balti matšil kaotas Eesti turniiri teisel päeval Hispaaniale 70:86 (31:53).

Allajäämise põhjustas väga suur kaotuse lauas, 23:57. Juba avaveerand kaotati 11:22 ning teine veerand 20:31, mis tähendab, et esimesel poolajal kaotati Hispaaniale juba 23 punktiga. Seda on Hispaania-suguse klassiga koondise vastu on sisuliselt võimatu tagasi mängida.

Enne viimast veerandit oli Eesti taga 25 silmaga, kuid tuli tänu korralikule lõpuveerandile (22:12) lõpus veidi lähemale, 70:86. Tosin meest mängis 12-20 minutit, seejuures sai puhkepäeva üks meeskonna liidreid, tagamees Oliver Suurorg.

Eesti kaotas laua 23:57, korvisöödud Hispaaniale 20:17 ja pallikaotusi oli Eestil 19, Hispaanial 21. Vastase pallikaotustest teenis Hispaania 27, Eesti 18 silma, teise võimaluse punktid Hispaania kasuks 19:7. Pink tõi Hispaaniale 47, Eestile 44 punkti. Kahepunktivisked Hispaania kasuks 58 vs 51 %, kolmesed Eesti kasuks 38 vs 25 %, vabavisked Eestile 80 vs 68 %.

Võitjate poolel oli parim 14 punktiga Didac Cuevas. Eesti resultatiivseim oli 15 punkti visanud Henri Drell.

Esimeses mängus alistas Eesti Läti 77:69. Leedu võim käis, aga üle Hispaaniast 83:80 (36:44).