Korvpalli noormeeste koondis alustas Balti matši võidukalt ({{commentsTotal}})

Korvpalli U-18 EM: Eesti - Belgia / Henri Drell
Korvpalli U-18 EM: Eesti - Belgia / Henri Drell Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Ventspilsis tehtikolmapäeval algust U-18 noormeeste Balti matšiga. Turniiri avamängus, kus neljanda osalejana külaliseks Hispaania koondis, alistas Eesti igipõlise rivaali Läti 77:69 (28:31).

Pool aastat tagasi kodusel BSBC turniiril jäi Eesti Lätile alla 65:90. Nüüd on pea pool Eesti koosseisust vahetunud ja välismaalt tulnud mängijate arvelt täienenud.

Eesti jäi Ventspilsis poolajaks kolmega taha, võitis aga teise poolaja 11 punktiga ja nii ka kogu mängu 77:69. Eriti veenvalt pandi oma paremus maksma viimasel veerandajal – 27:19. Enne seda oli tablool viik 50:50.

Mängu 33. minutil viisid Hendrik Eelmäe ja Henri Drell Eesti juhtima 59:52 ning peagi oli Eesti Kirill Koršunovi kaugviskest ees 64:53.

Lõpp läks teravamaks, kui tabloo näitas. Valters Veveris kolmesest ja Arturs Kurucsi kahesest tuli Läti 38. minutil miinus kahe peale (67:69), kuid Drell tegi vahe taas neljale. Lõpus visati vabaviskeid ning neli sekundit enne lõppu pani i-le punkti Mikk Jurkatamme kolmene – 74:69-st sai 77:60.

Eesti oli lauas üle 51:43, korvisöödud 11:11, pallikaotusi oli Eestil 18, Lätil 19. Pink tõi Eestile 77 punktist 53, Lätile 69-st 40.

Kahesed olid Läti kasuks 47 vs 42 %, kolmesed Eestile 28 vs 21 %, vabavisked Eestile 75 vs 59 %.

Eesti resultatiivseim mängija oli Drell 18 punkti ja 11 lauapalliga.

Neljapäeval kohtub Eesti kell 16 Hispaaniaga, viimasel turniiri päeval Leeduga.