Käsipalli finaalseeriale lisavad vürtsi välismängijad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pühapäeval jätkub käsipalli Eesti meistrivõistluste finaalseeria Põlva Serviti 2:0 eduseisus Kehra vastu. Mõlemas meeskonnas mängivad üsna suurt rolli ka välismaalased Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest ja Alžeeriast.

Välismaa pallurid Eesti klubides pole juba ammu mingi erandlik nähtus. Tasapisi hakkab ka käsipall ses mõttes teistele pallimängudele järele jõudma. Tänavuses Põlva-Kehra finaalseerias lööb kaasa seitse välismängijat ehk täpselt sama palju, kui äsjalõppenud võrkpallifinaalis ning võimalik, et ka eelseisvas korvpallifinaalis pole see number suurem - seal küll eelkõige vigastuste tõttu. Valitseva Eesti meistri Põlva Serviti kolmest välismängijast kaks - 31-aastased Venemaa käsipallurid Anatoli Tšezlov ja Roman Aizatullov kuuluvad kindlalt meeskonna liidrite hulka.

Aizatullov on Põlvas mänginud tegelikult juba kuus hooaega ning Meistrite Liiga kogemusega Tšezlov lõpetamas siin oma teist hooaega.

"Mul ei ole siin kergem mängida," tõdes Tšezlov. "Aga on huvitav, ma ütleks nii. Füüsiline koormus ja energiakulu on peaaegu samal tasemel, kui Venemaa meistrivõistlustel."

"Ma arvan, et meie meeskond näitab päris head mängutaset," lisas Aizatullov. "Kui vaadata seda, kuidas me Balti Liigas võitleme ZTR-iga, kes mängib eurosarjades ja Riihimäki Cocksiga, kus üle poole meeskonnast on leegionärid teistest üsna tugevatest klubidest. Meilgi võiks ehk olla veel paar leegionäri ja siis võiksime ka eurosarjas palju paremini mängida."

Kui Põlva meeskonna kolmas välismängija ukrainlane Sergei Ljubtšenko saab tänavu vähem mänguaega, siis Kehra klubi neli leegionäri kuuluvad kõik põhitegijate hulka.

Kõige uuem ja kaugem külaline Eesti käsipalliliigas on 24-aastane Alžeeria koondise kandidaat Djalil Machou, kes siin esimest hooaega.

"Olen mänginud erinevates liigades Kreekas, Makedoonias, Dubais ja Kataris. See oli mulle uus võimalus, kui sain pakkumise Kehrast oma agendi kaudu. Nad vajasid mängijat minu positsioonile. Tehti pakkumine ja tulin nädalaks siia. Leppisime asjad kokku ja kõik sobis. Tunnen siin meeskonnas end väga hästi. Leidsin mängijate, klubi juhtide ja treeneritega kiiresti ühise keele, kohanemine läks valutult."

"Mängimine Eesti liigas ja Balti liigas on samuti hea kogemus," lisas Machou. "Tutvusin erinevate käsipalli koolkondadega. See kõik oli minu jaoks väga hea kogemus."

Teist hooaega mängivad Kehras valgevenelased Nikita Jermaševits ja Anton Borovski ning juba neljandat hooaega ukrainlane Dmõtro Jankovski. Temagi loodab veel kõrgemal tasemel käsipalli mängida, kuid soovib enne Kehrast lahkumist Eesti meistriks tulla.

"Mulle meeldib siin mängida ja tahaks Eesti meistritiitli võita," sõnas Jankovski. "Kasvõi üks kord. Esimesel aastal, kui siin mängisin, oli kõige tasavägisem finaal - kaotasime 2:3."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: