Saku I liiga meistriks krooniti teist aastat järjest Betoonimeister ({{commentsTotal}})

Tiit Sokk ja Betoonimeister/Tskk/SK Nord
Tiit Sokk ja Betoonimeister/Tskk/SK Nord Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Saku I liiga meistriks krooniti teist hooaega järjest Betoonimeister/Tskk/SK Nord, kes alistas finaalis meeskondliku mängu toel Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid tulemusega 73:59.

Teise veerandi alguses haaras EMÜ 21:15 eduseisu, kuid Betoonimeister tuli Siim Lauri vedamisel kiirelt mängu tagasi ja poolajale siirduti 28:28 viigiseisult. Laur tõi kahe veerandiga 10 silma.

Teise poolaja alguses asus 35:28 juhtima Maaülikooli meeskond. Tartu meeskond rebis viis minutit enne veerandi lõppu ette juba kümne punktiga (40:30), kuid vähem kui kahe minutiga tuli Betoonimeister aga mängu tagasi (40:37). Viimasele veerandile mindi vastu EMÜ 50:46 eduseisus.

Siim Lauri tabav kolmene kaheksa minutit enne normaalaja lõppu viigistas seisu 55:55 ja Margus Klementsovi kahene viis kahe punktiga ette juba Betoonimeistri. Tiit Soku hoolealused haarasid seejärel selgelt initsiatiivi ja vähem kui kahe minutiga rebiti ette kaheksa punktiga (63:55). Margus Klementsovi kaks pluss üks rünnak viis kolm minutit enne normaalaja lõppu Betoonimeistri ette 68:57 ja tagasi enam ei vaadatud. Kindel 73:59 võit tõi Saku I liiga tiitli teist aastat järjest Betoonimeister/Tskk/SK Nord meeskonnale.

Võitjate parimana tõi Siim Laur 20 punkti. Finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Margus Klementsov panustas 19 silma ja üheksa lauapalli. EMÜ eest tõi Gert Kaldmäe 14 punkti ja 11 lauapalli.

Eesti Maaülikooli treeneri Paavo Russaku sõnul oli Saku I liiga teine koht nende jaoks suur võit. "Meil tekkisid täna väikese väsimuse pealt lihtsad sööduvead, millest tuli vastaste lihtsat korvid. Väike võiduhirm meil täna tekkis. Vastaste distsiplineeritud ja süsteemne mäng lõhkus meid täna lõpus ära. Teine koht on meile puhas boonus. Kaks aastat tagasi tulime teisest liigast, eelmine võitsime pronksi ja nüüd sammukene edasi. Ambitsiooni Maaülikoolil on ja ma usun, et nad võiksid tulevikus ka meistriliigas mängida."