Korvpalli esiliiga esimene poolfinaal pakkus põnevust ({{commentsTotal}})

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Eero Vabamägi/Eesti Meedia/Scanpix

Korvpalli Saku I liiga esimeses poolfinaalis alistas Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid rivaali Tartu Kalev/Estiko seisuga 70:68.

Teise veerandi poole peal rebis Estiko juba korraks kümne punktiga ette, kuid Argo Orumaa kolm järjestikust vastuseta kolmepunktiviset vähendasid EMÜ kaotusseisu minimaalseks 29:30. Poolajale siirduti Estiko 35:32 eduseisus.

Kolmandal veerandajal oli initsiatiiv pigem Estiko käes, kuid Esko Tõnissoni juhendatav Maaülikooli võistkond püsis löögikauguses. Otsustavale veerandile mindi seisult 50:56 endiselt sinisärkide eduseisus. EMÜ liider Joosep Russak oli viie veaga välja langenud.

Estiko kasvatas ka neljandal veerandil vahe suuremaks kui kümme silma (50:61), kuid EMÜ ei andnud alla. Ken Karja kolmene vähem kui kaks minutit enne normaalaja lõppu tõi tabloole viiginumbrid 66:66. Orumaa vabavisete ja Artur Liivi tabava kahese järel oli seis 68:68. Mängida jäi 33 sekundit. Kogenud Orumaa võttis viske enda peale ja tabas 8,8 sekundit enne kohtumise lõppu raske kahese. Estiko viimane rünnak luhtus sootuks ja raske võitlusega teenis võidu Eesti Maaülikooli meeskond.

Orumaa tõi üleplatsimehena 28 punkti ja kümme lauapalli. 11 punktiga toetas teda Ott Sellis. Estiko resultatiivseim oli Artur Liiv 15 silma ja 11 lauapalliga.

Eesti Maaülikooli meeskonna peatreener Esko Tõnisson tunnistas pärast kohtumist, et lõpus oli tegemist puhtalt õnnemänguga. "Saime vastastele kaitse surve peale, kui nad olid väsinud ja nad hakkasid lihtsaid pallikaotusi tegema. Enne mängu sai räägitud, et tuleb pingeline mäng ja kes lõpus rohkem jaksab see võidab." Peatreener kiitis tubli esituse teinud vahetusmehi: "Need, kes pingilt tulid olid veel paremini valmis kui esiviisiku mehed. Saime tegelikult mängu alguses lihtsaid viskeid, aga panime mööda. Õnneks lõpus kõige raskemad visked kukkusid sisse." Russaku kolmandal veerandil viie veaga välja langemine võib Tõnissoni sõnul homset silmas pidades olla kasulik. "Joosep mängis täna ainult 18 minutit, ta on homme värske. Argo Orumaal saab raske olema, aga meil on ühtlane pink."

Tartu Kalev/Estiko mängumees Joosep Kivimäe sõnas mängujärgselt, et väsimus oli see, mille taha võit jäi. "Neljandal veerandil polnudki sisuliselt meie poolt mingit mängu. Pallikaotus pallikaotuse otsa, midagi ei toimunud ja kõik seisid. Vastased olid pisut paremas vormis ja kestsid kauem. Mängisime kohtumise pigem ise maha." Estiko mehed lähevad vaatamata valusale kaotusele pronksi võitma. "Nutame ära ja järgmiseks mänguks tuleb isu tagasi. Parem ikka medal kui mitte midagi."