Esimeses üleminekumängus teenis TTÜ 24-punktilise edu EMÜ ees ({{commentsTotal}})

ISBL-i finaal: TTÜ KK - Klaipeda
ISBL-i finaal: TTÜ KK - Klaipeda Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Neljapäeval toimusid Alexela korvpalli meistriliigas esimene üleminekumäng. TTÜ KK ei lasknud end üllatada ning võitis suurelt 100:76 (51:41) Eesti Maaülikooli Spordiklubi.

Sageli võib madalamast liigast kõrgemale tõusjal olla see eelis, et meistriliiga klubi on mängijatest tühjaks jooksnud või leegionärid on lahkunud, ent TTÜ puhul seda ei ole juhtunud. Nende tuumik on säilinud. Leegionär Levi Giese oli korrektselt rivis ning lõpuks tõusis ta ka üheks meeskonna edukaimaks punktitoojaks.

EMÜ SK teenis Saku I liigas Betoonimeister /Tskk/SK Nordi järel teise koha. Kõrgemale tasemele tõusmise võimalusele teist hooaega järjest ära öelnud Tiit Soku juhendatav klubi jätab liigakoha seega vabaks tartlastele. EMÜ SK haarab võimalusest kinni, sest kõrged ambitsioonid on pikemas perspektiivis olemas.

TTÜ KK saavutas kohtumises soliidse algedu, kuid esimese veerandi lõpuks sulas seis punktidele 24:18. Sten Olmre oli kogunud selleks hetkeks 17 punkti. Poolajaks juhtis TTÜ 51:41. Kolmaski veerand otsustavat vahet sisse ei teinud. Neljandale veerandile läks TTÜ vastu 71:59 eduseisust.

Viimasel perioodil suutis TTÜ teha EMÜ SK-ga korraliku vahe sisse. Lõppskooriks kujuned 100:76.

TTÜ oli parem nii lauas 49:40 kui ka korvisöötudes 26:17, pallikaotusi oli TTÜ-l 11 ja EMÜ-l 17. TTÜ tabas kaheseid paremini, 58 - 38 %, EMÜ aga kolmeseid, 33 - 24 % ja vabaviskeid 81 - 70 %.

EMÜ SK resultatiivseim mängija oli Argo Orumaa 23 punktiga. Ken Karja lisas 14 silma ning Joosep Russak ja Ott Sellis 12 punkti.

TTÜ KK parim oli 21 punktiga Sten Olmre. Levi Giese lisas 20 ja Toomas Raadik 17 punkti.

Meeskondade korduskohtumine peetakse reedel Tallinnas, TTÜ Spordihoones, algus kell 18.30. Õiguse korvpalli meistriliigasse lunastab meeskond, kes kogub kahe mängu kokkuvõttes rohkem punkte.