Hausenberg: kuulitõukes tuli närv sisse ja mõtlesin üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti noored mitmevõistlejad alustasid edukalt Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis toimuvat rahvusvahelist seitsmevõistlust. Hans-Christian Hausenberg on esimese päeva järel teisel kohal ja Karel Tilga kolmas.

Seitsmevõistluse kaks esimest ala on varemgi olnud Hans-Christian Hausenbergi trumpideks. 60 meetri jooksu lõpetas ta sakslase Manuel Eiteli järel teisena, korrates isiklikku rekordit 6,91. Seejärel tuli alavõit kaugushüppes 7.43-ga ning pärast ebaõnnestumist kuulitõukes ning tulemust 12.75 ületas Hausenberg kõrgushüppes isikliku rekordi 2.04. Varasem rekord paranes nelja sentimeetriga.

"Ma ei tea, mis kuulitõukes juhtus. Mõtlesin vist üle ja närv tuli sisse. Algne emotsioon oli ka täiesti masendav, aga võtsin mõistuse pähe ja keskendusin järgmisele alale. Teadsin, et 1.95 on sees, aga 2.04. Väga tore, et selline avapäeva punkt tuli," rääkis Hausenberg ERR-ile.

Kui Hausenbergil on sama hea teise päevaga võimalus koguda 5700 kuni 5800 punkti, siis tema kodune konkurent - samuti 19-aastane Karel Tilga pole üldse mitte kehvemas seisus. Kaugust hüppas ta 7.17, tõukas kuuli 14.33 ning võitis kõrgushüppe 2.07-ga. Praegu on ta Hausenbergist vaid 24 punkti kaugusel.

"Ma arvan, et üldjoontes võib rahule jääda. Väga suurt ebaõnnestumist ei olnud. Kuulitõuge läks natukene halvasti, sest pool meetrit oli kindlasti veel sees, aga üldjoontes jään ikka rahule," võttis võistluse kokku Tilga.

Hausenbergist ja Tilgast kolm aastat vanem Taavi Tšernjavski võib veel samuti nooremad konkurendid kinni püüda, sest temagi on viimas isiklikku rekordit vähemalt 5700 punkti tasemele. Täna jooksis ta 60 meetrit 7,21-ga, hüppas kaugust 7.04, tõukas kuuli 14.06 ja ületas kõrgushüppes 1.98.

"Esimene päev läks väga hästi. Kõigil neljal alal tulid vähemalt sisetingimuste isiklikud rekordid. Talvine ettevalmistus on hästi läinud. Tehniline pool on veel natukene rabe, aga täna õnnestus viimastel katsetel ikka oma ära teha," ütles Tšernjavski.

Võistluse favoriit sakslane Kaj Kazmirek on avapäeva järel neljas, kui liidrikohta hoiab Manuel Eitel. Esimest kohta neljandast lahutab 59 punkti.

Eesti meistrivõistluste arvestuses juhib Hausenberg, kes on liider ka U23 arvestuses. U20 arvestuses hoiab esimest kohta Grat-Magnor Kuris (KJK Saare) 2864 punktiga.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: