Kregor Zirk: aasta meesujuja tiitel oli minu üks eesmärke ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kregor Zirk
Kregor Zirk Autor/allikas: Eesti Ujumisliit

Laupäeva õhtul autasustas Eesti Ujumisliit möödunud aasta parimaid ujujaid. Parima naisujuja tiitli pälvis Euroopa lühiraja meistrivõistlustel 18. koha ning maailmameistrivõistlustel kaks 26. kohta saavutanud Maria Romanjuk. Aasta parima meesujuja tiitli pälvis esmakordselt Kregor Zirk, kelle saavutuste hulka kuuluvad nii 4. kui ka 7. koht Euroopa lühiraja meistrivõistlustel.

Maria Romanjuk krooniti Eesti parimaks naisujujaks juba neljandat aastat järjest. “Parima naisujuja tiitli saamine ja hoidmine annab mulle palju lisamotivatsiooni ja on ka tore tunnustus tehtud töö eest,” rääkis Romanjuk pressiteate vahendusel, lisades: “See aasta olin tegelikult päris üllatunud, et tiitel taaskord minu kätte jõudis. Konkurents oli kõva ja olen kindel, et läheb järgnevatel aastatel veel kõvemaks.”

“Kuna sain esimest korda aasta parimaks meesujujaks, siis kindlasti on tiitlil väga suur tähtsus,” sõnas Kregor Zirk, lisades: “See oli ka minu üks aasta eesmärke.”

Romanjuk jäi üldjoontes enda hooajaga rahule: “Lühirada oleks võinud küll veel paremini minna, kuid head tulemused pikas basseinis kompenseerisid selle minu arvates ära.”

“Aasta esimene pool ei olnud nii hea, kui lootsin, seda ka terviseprobleemide tõttu aasta alguses. Aasta lõpuks sain ilusti treenima ja liitusin uue klubiga, mis tõi minu jaoks rahuldava tulemuse EMil,” kommenteeris Zirk eelmist aastat.

“Olen treeneri üle väga õnnelik ja usun, et ta väärib seda tunnustust täielikult,” rääkis Maria enda treenerist Dmitri Kapelinist, kellele anti aasta treeneri auhind, lisades: “Mulle meeldib, et ta teeb enda tööd pühendunult ja südamega ning see on minu jaoks kõige tähtsam.”

Uurisime aasta parimatelt ujujatelt ka uue hooaja plaanide kohta. “2018. aastal püüan kindlasti järjekindlalt korralikku tööd teha ja usun, et siis võib jälle isiklikke rekordeid oodata,” rääkis Maria. Kregori eesmärgiks on 2018. aastal terve olla ning teha parimad tulemused nii pikaraja EMil suvel, kui ka lühiraja MMil talvel.

Parima meesjuuniori tiitli pälvis Kregor Zirk ning parima naisjuuniori tiitli Margaret Markvardt. Poiste klassi parimaks tunnistati Mark Sovtsa, tüdrukute klassi võidu sai Kertu Kaare.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: