U-18 noormehed alistasid kõva võitluse järel EM-valiksarjas Austria ({{commentsTotal}})

Eesti U-18 võrkpallikoondislased Allar Keskülla (vasakul) ja Richard Voogel rõõmustamas. Autor/allikas: cev.lu

Eesti U-18 noormeeste võrkpallikoondis pidas Euroopa meistrivõistluste valikmänge Saksamaal Grünhaide-Kienbaumis, kus viimases alagrupimängus saadi 3:0 (25:22; 30:28; 25:17) jagu Austriast ja avati võiduarve.

Lõppseis on küll 3:0, ent nagu geimide punktidest näha, oli võitlust rohkem kui skoor ütleb. Tõeline maiuspala oli teine vaatus, kus Eesti noormehed jäid 21:23 kaotusseisu, ent sealt suudeti välja võidelda 30:28 geimivõit. Kolmandas geimis kontrollis sündmuste käiku juba Eesti, minnes 17:13 juhtima ja võites geimi 25:17, vahendab volley.ee.

Eesti koondise rünnakuid vedasid taas Märt Tammearu ja Rasmus Meius. Meiuse arvele kogunes 16 punkti (+9), Tammearu lisas 15 punkti (+10). Eesti vastuvõtt oli kehvem kui vastasel, numbriliselt vastavalt 32% vs 35%. Rünnakul realiseerisid eestlased punktiks 47% võimalustest, Austria rünnakuprotsent oli 41. Blokist teenisid eestlased kolm, vastased viis punkti. Servil lõi Eesti kaheksa ässa ja tegi 12 viga, Austria lõi samuti kaheksa ässa ja eksis 15 servil.

Seega sai Eesti G-alagrupis 3 punktiga kolmanda koha, Austria jäi viimaseks. Esikohamatšis alistas Belgia Saksamaa ja lõpetas alagrupi täiseduga.

7.-18. aprillini Tšehhis ja Slovakkias toimuvale finaalturniirile olid koha juba taganud mõlemad korraldajad, valikmängudelt pääsesid finaalturniirile Belgia, Bulgaaria, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ukraina, Valgevene, Itaalia, Venemaa ja Türgi.