Raamatupidajast karikavõitja Kati Rausberg: kes teeb, see jõuab! ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti naiste korvpalli karikavõitjaks tuli täna amatöörklubi OSK, kes alistas finaali kordusmängus Rapla Paylessi 83:51 ja oli kahe mängu summas vastasest üle 63 punktiga. Kordusmängus aitas OSK-d 16 punktiga ka Kati Rausberg.

Kati Rausberg, palju õnne! Päris pikka aega jälle Eesti karikavõitja ja sellises amatöörnaiskonnas. Millised emotsioonid tegelikult nüüd seda karikat saades on ja kui sa tuletad meelde hiilgeaegu?

Kõigepealt aitäh! Rõõm on väga suur või tegelikult isegi üllatusmoment. Viimati tulin karikavõitjaks täpselt kümme aastat tagasi - just täna seda arutasime. Olla Eestis karikavõitja on väga hea tunne. Need mängud, mis meid finaali tõid, ei olnud üldse kerged. Ma arvan, et meil oli väga kõva tahtejõud ja suur kogemus all, mis meid siia aitas.

Sa mängisid väga isukalt poolfinaalis Tallinna Ülikooli vastu, kus Eesti koondise peatreener Janne Rits ohje hoiab. Nende jaoks oli kindlasti üsna mõru pill alla neelata - amatöörnaiskonna võit kahes mängus.

Jah, olime ka ise väga positiivselt üllatunud, et nii läks. Läksimegi mängima nii, et anname endast kõik. Hoolimata sellest, et saime punkte ette visata, ma arvan, et see on väga kõva ja tõsine saavutus.

Kui palju üldse kokku saate ja harjutate? Maia Dorbek on teada-tuntud treener, kes kindlasti ka head nõu jagas, et te nende mängude ajal ära ei väsiks.

Trenni teeme kindlasti kord nädalas esmaspäeva õhtuti peale tööd. Kel võimalus, käib ka reedel, kuigi üldjuhul sinna meist väga paljud ei jõua, kuna on lihtsalt tööaeg.

Aga päris heas vormis on võistkond. Tähendab, igaüks teeb endaga individuaalset tööd?

Jah, seda ka! Kindlasti see põhi, mis on aastate jooksul alla saadud, nii naljalt ära ei kao.

Sul oli väga ilus korvpallikarjäär. Eestis palju punkte, ilusad medalid, Ameerikas kolledžis mängimine ja siis koondises, aga ütleme, et tervise tõttu sai kõik see otsa. Millega täna tegeled ja kuidas vaatad tagasi sellele, mis tehtud sai?

Tagasi vaatan väga positiivselt sellele, mida saavutanud ja teinud olen. Paratamatult vigastuse tõttu jäi minu profikarjäär aastaseks. Ühe aasta olin Valgevenes ja otsustasin peale seda suuna võtta hoopis raamatupidamise valdkonnas. Tänasel päeval olen raamatupidaja Securitas Eesti AS-is. See ongi mu igapäevatöö ja selle kõrvalt annan õhtuti ka lastele trenni nii palju kui jõuan. Ja nagu näha, siis mängin ka amatöörliigas või siis Eesti naiste meistriliigas - need liigad pandi kokku. Kes teeb, see jõuab. See korvpalliarmastus ei ole kuhugi kadunud.

Kuidas sulle meeldib see, et liigad kokku pandi? Ühelt poolt näitab see seda, et kõrgemal liigal on ellujäämisega suuri raskusi.

Paratamatult tänasel päeval see nii on, et meistriliigasse on jäänud kolm võistkonda. Aga loodame, et peale langust - paar aastat tagasi oli vist viis võistkonda - tuleb ka jälle tõus. Meil on noori, kes tahavad kuhugi jõuda. Ma arvan, et kandepind võiks olla laiem. Meistriliigasse on rohkem naiskondi vaja, kui tahame mingit saavutust ka koondise tasemel.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: