Ardo Kreek oli Prantsusmaal põhiturniiri resultatiivseim keskblokeerija ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ardo Kreek ja Pariisi Volley mängus Ankara Ziraat Bankasi vastu.
Ardo Kreek ja Pariisi Volley mängus Ankara Ziraat Bankasi vastu. Autor/allikas: cev.lu

Prantsusmaa võrkpalli meistriliiga põhiturniiril võitis keskblokeerijate arvestuses skoorikuninga tiitli rahvusmeeskonna liige Ardo Kreek, kes kogus 245 punkti.

Pariisi Volley temporündaja tõi 63-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures 161 punkti, millele lisandus 58 edukat sulustamist ja 26 ässpallingut. „No ikka on hea tunne olla seal tempoosakonna tipus, nüüd tuleb play-off´ides saavutatud taset hoida,” sai Kreek uhkusega tõdeda, kirjutab volley.ee.

Kahe võiduni mängitavas veerandfinaalseerias läheb valitsev Prantsusmaa meister vastakuti Ajaccioga. Esimene kohtumine peetakse laupäeval, teine järgmisel kolmapäeval ja kolmas vajadusel laupäeval, 15. aprillil. Põhiturniiri lõpetas Pariisi Volley 38 punkti ja neljanda kohaga, kolm punkti vähem kogunud Ajaccio oli kohe järgmine. „Play-off algab meile kindlasti raskelt, kuna põhisidemängija peab varem teenitud punase kaardi tõttu esimese mängu vahele jätma. Senine hooaeg on olnud suhteliselt ebaühtlane, kuna oleme võitnud raskeid mänge ja samas kaotanud meeskondadele, keda peaksime kindlasti võitma. Nüüd tuleb kuidagi saada kõvasti enesekindlust ja hakata stabiilselt mängima,” analüüsis Kreek senist ja edasist hooaega.

Kolmekohalise saldoni jõudsid ka ülejäänud kaks Prantsusmaa kõrgliigas mängivat rahvusmeeskonna temporündajat. Poitiersi klubis palliva Andri Aganitsa kogusaldo oli 159 punkti (112 + 44 + 3) ja Toulouse´is mängival Timo Tammemaal 135 (93 + 32 + 10). Koguarvestuses võitis liiga skoorikuninga tiitli Bram van den Dries 522 punktiga, lätlane Hermans Egleskalns kogus seitse silma vähem.

Ka Aganitsal ja Tammemaal seisavad ees veerandfinaalid. Põhiturniiril 32 punktiga kuuenda koha saanud Toulouse läheb juba homme vastakuti kolmanda koha saanud Toursiga, viimasena veerandfinaali jõudnud Poitiers sõidab kolmapäeval külla Chaumont´ile.

Lõppenud nädalavahetusel sai otsa ka esiliiga põhiturniir, kus viimases voorus saadud 2:3 (25:23, 25:20, 16:25, 16:25, 13:15) kaotus Cambrailt langetas Kert Toobali koduklubi Rennes´i kolmandaks. Rahvusmeeskonna sidemängija tegi kaasa terve kohtumise ja tõi kõik oma kolm punkti blokiga. Play-off seeria, kus kaheksa võistkonda selgitavad esiliigas triumfeerinud Tourcoingu kõrval teise tulevaks hooajaks kõrgliigasse pääseja, algab Rennes´i jaoks 12. aprillil. Kahe võiduni peetavas veerandfinaalis on vastaseks Orange´i võistkond.

Naiste meistrisarjas lõpetas kuuendana veerandfinaali pääsenud Anna Kajalina kodunaiskond St Rapha?l põhiturniiri 2:3 (25:20, 25:23, 23:25, 22:25, 11:15) allajäämisega Cannes´ile. Kajalina tõi 19 punkti. Laupäeval algavas veerandfinaalis läheb valitsev meister vastamisi Béziers´iga.

Ilusa punkti pani muidu nukralt kulgenud hooajale Terville´i naiskond. Viimases voorus saadi 3:0 (25:17, 26:24, 25:21) jagu Nancy´st, ent põhiturniiri 12. kohalt see naiskonda enam ei kergitanud. Eliise Hollas väljakul ei käinud.

Toimetaja: Siim Semiskar