Venemaa ja Valgevene sportlased saavad Pariisi paraolümpial osaleda

{{1695987360000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/Reuters

Rahvusvaheline Paralümpiakomitee (IPC) otsustas Venemaa ja Valgevene sportlased tuleva aasta Pariisi paraolümpiamängudele lubada.

IPC kongressil hääletati Venemaa sportlased tagasi häälteenamusega 74-65. Erapooletuks jäid 13 liiget.

Järgnenud hääletusel otsustas IPC Venemaa paralümpiakomitee õigused kaheks aastaks osaliselt peatada, aga otsust sportlased paraolümpiamängudele ja teistele suurvõistlustele lubada peetakse erandiks. Poolt hääletasid 90 liiget, vastuhääli kogunes 56. Erapooletuks jäid kuus liiget.

Venemaa paralümpiakomitee õiguste ajutine külmutamine tähendab ühtlasi, et Venemaa sportlased tohivad osaleda vaid neutraalsete individuaalsportlastena ning ei tohi kasutada riigi lippu või muud sümboolikat.

Lisaks Venemaa sportlastele lubatakse paraolümpiamängudele tagasi ka Valgevene sportlased, kellele kehtivad samad reeglid, mis Venemaa sportlastele.

IPC president Andrew Parsons ei usu, et otsus võiks mõjutada kahe nädala pärast Mumbais toimuvat Rahvusvahelise Olümpiakomitee istungit, kus arutatakse venelaste ja valgevenelaste osalemist Pariisi olümpial.

"Ma ei usu, et meie otsus ROK-i mõjutab. Mis puudutab mänge, siis operatiivsel tasandil töötame väga integreeritult, kuid oleme ikkagi erinevad organisatsioonid kahe erineva eeskirjaga. Nii et aeg-ajalt võime teha sarnastel teemadel erinevaid otsuseid," ütles Parsons Reutersi vahendusel.

"Mängude korralduskomitee ja Prantsusmaa valitsus on samuti teadlikud, et meil on kaks erinevat lähenemist, kui tegemist on Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemisega nii olümpiamängudel kui ka paraolümpiamängudel," lisas Parsons.

Podoljak: IPC otsustas ainult julgustab Venemaad

Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski nõunik Mõhhailo Podoljak kirjutas ühismeedias, et hiljutised otsused lubada Venemaa sportlased paraolümpiale ja U-17 jalgpallivõistlustele lubada pikendavad sõda.

"Kõik see pikendab sõda ning julgustab Venemaad suurendama massivägivallataset Ukrainas, et survestada globaalset eliiti survet ja sundida neid nõustuma Venemaa õigusega rahvusvahelisi seadusi eirata," sõnas Podoljak.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: