Tänak oli väga lähedal katkestamisele, aga mehaanikud päästsid päeva

M-Sport Ford garaažis
M-Sport Ford garaažis Autor/allikas: M-Sport Ford

Kuigi Ott Tänakul (M-Sport Ford) lõhkes Portugali MM-ralli esimese päeva neljandal katsel rehv, mis kukutas ta kõrgest konkurentsist, siis ei olnud eestlase ainus mure.

Nimelt hakkas juba teisel katsel probleeme valmistama Fordi veepump ja kolmandal katsel läks olukord hullemaks. Kuna reedel hoolduspausi ei olnud, tõotas olukord kujuneda hapuks, aga õnneks said mehaanikud üht-teist sättida ka rehvivahetustsoonis.

"Mehaanikud tegid pisut maagat ja veepumbale head massaaži," kiitus Tänak väljaande DirtFish vahendusel. "Me ei oodanud, et lõpuni jõuame, aga tegelikult elas see terve pärastlõuna üle. Nii et läks päris hästi, kuigi jah - pärastlõunal olid peamiseks probleemiks rehvipurunemised."

"Üks lõhkes üsna katse alguses ja lisaks kahjustasime ka teist, nii et meil praktiliselt puudusid varurehvid. Pidime lihtsalt lõpuni tulema, me ei saanud enam millegiga riskeerida."

Kui arvestada asjaolu, et mehaanikutel oli rehvivahetustsoonis võrreldes tavalise hoolduspausiga poole vähem aega (15 minutit) ja lisaks puudus ligipääs täiskomplektile varuosadele ja vahenditele, siis tuleb nende tööd seda kõrgemalt hinnata.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: