Olümpiavõitja alistanud Kontaveit pääses Peterburis poolfinaali

{{1644603780000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 9.) alistas Peterburis toimuva WTA 500 kategooria tenniseturniiri veerandfinaalis Tokyo olümpiavõitja, šveitslanna Belinda Bencici (WTA 24.) 7:6 (7), 6:2.

Avasetis murdis Kontaveit kohe Bencici esimese pallingu ja läks 3:0 juhtima, aga seejärel võitis olümpiavõitja koguni viis geimi järjest ja läks ise 5:3 ette.

Raskes seisus õnnestus Kontaveidil oma servi hoida ja lubas siis Bencicile tema servil vaid ühe punkti, viigistades seisu. Avasett läks kiiresse lõppmängu, mis oli samuti pingeline: Bencicil oli seal seisul 6:4 võimalus servida setivõidule, aga kaotas oma pallingu ja Kontaveit oli tie-break'is lõpuks parem 9:7.

Teise seti avageimis kasutas Kontaveit ära oma kolmanda murdevõimaluse, oma teisel pallingul sai Bencic eestlanna vastu taas vaid ühe punkti ja nii läks Eesti esireket ette 4:0. Kaks geimi hiljem kaotas ka Kontaveit servi, aga murdis seejärel kohe vastu ja tagas 6:2 setivõiduga koha nelja parema seas.

Kontaveit servis 1:43 kestnud mängu jooksul neli ässa, tema esimese servi õnnestumise protsendiks oli 58. Esimeselt servilt võitis eestlanna 67 ja teiselt 55 protsenti mängitud punktidest.

Poolfinaalis läheb Kontaveit vastamisi Läti esireketi, turniiril seitsmendana asetatud Jelena Ostapenkoga, kes oli oma veerandfinaalis valgevenelannast Aliaksandra Sasnovitšist üle 7:6 (5), 4:6, 6:3.