Meeste seas võitis Moskva turniiri kodupubliku rõõmuks Karatsev

Aslan Karatsev
Aslan Karatsev Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Moskvas peetud ATP tenniseturniiril võidutses kodupubliku rõõmuks venelane Aslan Karatsev (ATP 22.).

Kui samas peetud naiste WTA turniiril pidi venelanna Jekaterina Aleksandrova finaalis tunnistama Eesti esireketi Anett Kontaveidi paremust, siis meeste võidukarikas jäi korraldajamaale. Tänavuse hooaja üks üllatajaid Karatsev alistas veidi üle tunni kestnud kohtumises 6:2, 6:4 endise maailma kolmanda reketi, 2014. aasta US Openi võitja Marin Cilici (ATP 41.).

Aastat maailma edetabeli 112. kohalt alustanud Karatsev peaks turniirivõiduga tõusma 18. positsioonile. See oli Karatsevi hooaja kolmas ATP finaal ja teine turniirivõit.

Antwerpenis peetud turniiril triumfeeris 20-aastane itaallane Jannik Sinner (ATP 13.), alistades finaalis kindlalt 6:2, 6:2 argentiinlase Diego Schwartzmani (ATP 14.). Sinner ei kaotanud nädala jooksul settigi.

See on Sinneri karjääri viies ATP turniirivõit, mis teeb temast viimaste aastate noorima mängija, kes nii palju võite saanud. Viimati sai sarnase saavutusega hakkama praegune esireket Novak Djokovic, kes 2007. aastal võitis 19-aastasena enda viienda ATP turniiri.