Olümpiavõitjad särasid ka Teemantliiga finaaletapil

Kolmikhüppaja Yulimar Rojas.
Kolmikhüppaja Yulimar Rojas. Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Neljapäeval lõppes kergejõustiku Teemantliiga hooaeg viimase etapiga Zürichis, kus võitjate seas olid nii mõnedki Tokyo olümpiamängude kuldmedalistid.

Meeste kettaheites tuli Teemantliiga meistriks rootslane Daniel Stahl, kelle võidutulemuseks jäi 66.49. Naiste kettaheites oli neljapäeval võidukas ameeriklanna Valarie Allman, kelle tulemuseks jäi 69.20. Mõlemad sportlased tulid kuldmedalitele ka olümpiamängudel.

Naiste kolmikhüppes säras taas olümpiamängudel võimsa maailmarekordi (15.67) püstitanud Yulimar Rojas, kes hüppas välja Teemantliiga ajaloo parima tulemuse 15.48. Rojase halvim hüpe oli rohkem kui pool meetrit parem teisel kohal lõpetanud jamaikalannast Shanieka Rickettsist. Meeste kolmikhüppes tuli neljapäeval võitjaks samuti olümpiavõitjaks tulnud Portugali hüppaja Pedro Pichardo, kelle võidutulemuseks jäi 17.70.

400 m jooksus läksid võidud nii meeste kui ka naiste kategooriates USA-sse, kui Michael Cherry jooksis meeste seas välja aja 44,41 ning Quanera Hayes oli naistest kiireim ajaga 49,88.

Meeste 110 m tõkkejooksus pälvis Teemantliiga meistritiitli Devon Allen, kes lõpetas sama ajaga (13,06 sekundit), mis jamaikalane Ronald Levy. Kuna Allenil kogunes hooaja peale rohkem punkte, jäi tiitel just talle. Naiste 100 m tõkkejooksus tuli hooaja võitjaks nigeerlanna Tobi Amusan, kes jooksis neljapäeval välja aja 12,42 sekundit.

100 m jooksudes suurüllatusi ei sündinud ning naiste seas pälvis võidu Elaine Thompson-Herah, kes jooksis neljapäeval ajaga 10,65 sekundit ja meeste seas oli parim ameeriklane Fred Kerley, kes võitis ajaga 9,87 sekundit. Meeste 100 meetri jooksus mahtus esikolmik Kerley-Andre de Grasse-Ronnie Baker nelja sajandiku sisse.

Meeste odaviskes ei saavutanud sakslane Johannes Vetter neljapäeval 90-meetrist viset, kuid tema teisel katsel visatud 89.11 oli piisav, et kindlustada talle esikoht. Naistest sai parima viskega hakkama sakslanna Christin Hussong, kelle tulemuseks jäi 65.26.

800 meetri jooksus läks meeste seas kaksikvõit Keeniasse, kui Emmanuel Kipkuri Korir lõpetas ajaga 1.44,56 ja Cheruiyot Ferguson Rotich ajaga 1.44,96. Naistest oli kiireim britt Keely Hodgkinson, kelle võiduajaks jäi 1.57,98.

Meeste 400 m tõkkejooksus tuli Teemantliiga meistriks norralane Karsten Warholm, kes lõpetas ajaga 47,35 sekundit. Eestlane Rasmus Mägi jäi finaaletapil ajaga 48,84 neljandaks. Naistest oli kiireim hollandlanna Femke Bol ajaga 52,80 sekundit.

Meeste 200 meetri jooksus tuli Teemantliiga meistriks ameeriklane Kenneth Bednarek, kes lõpetas ajaga 19,70 sekundit. 100 m esikolmikus lõpetanud Kanada sprinter Andre De Grasse jäi ajaga 19,72 teiseks ning 100 m jooksus võitjaks tulnud Fred Kerley tuli ajaga 19,83 pronksile. Naistest võttis võidu Namiibia jooksja Christine Mboma, kelle ajaks jäi 21,78 sekundit.

Toimetaja: Kristjan Kallaste