21 eestlast on täitnud suveks kergejõustiku U-20 ja U-23 EM normid

Kergejõustik Kadrioru staadionil
Kergejõustik Kadrioru staadionil Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Juulis Kadrioru staadionil peetavate kergejõustiku U-20 ja U-23 Euroopa meistrivõistluste normi on praeguseks täitnud 21 Eesti noorsportlast. 10 noort on saanud pääsu võistlemiseks kergejõustiku U-20 EM-ile ja 11 noort U-23 EM-ile.

Tallinnas toimub sel aastal Euroopa kergejõustiku kaks kõige suuremat sündmust. "Kadrioru staadionil võistlevad U-20 ja U-23 vanuseklassis Euroopa kergejõustiku tulevikulootused. Nii mõnegi puhul võime oodata, et nad ka edaspidi täiskasvanute tiitlivõistlustel meeldejäävaid spordiemotsioone pakuvad," ütles Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi.

Samal tasemel rahvusvahelised vanuseklasside meistrivõistlused toimusid Tallinnas 2011 ja 2015. Siis võistlesid siin sellised suurkujud nagu odaviskaja Johannes Vetter, kümnevõistleja Kevin Mayer ning kõrgushüppaja Maria Lasitskene. Tollal olid nad kõik oma sportlaskarjääri alguses.

Kergejõustiku U-23 EM toimub Kadrioru staadionil 8.-11. juulil ning U-20 EM sellest nädal hiljem, 15.-18. juulil. Mõlemad võistlused toovad kohale umbes 1000 sportlast ja lisaks nende taustajõud, mis annab aimu ettevõtmise suurusest ja olulisusest Eesti spordile, turismile ja majandusele.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on spordivaldkond uude olukorda kohanemise musternäidis, sest sport ei seisa vaatamata piirangutele paigal. "On väike ime, et noorte EM-id Kadriorus toimuvad, sest paljud riigid ei julge veel suurvõistlusi korraldada. Aga Eesti kergejõustikuliidu töö on Euroopas ja maailmas kõrgelt hinnatud ning on igati loogiline ja sümboolne, et saime õiguse korraldada nii U-20 kui ka U-23 EM-i," ütles Belobrovtsev.

Võistluste peakorraldaja Taavi Esperk kommenteeris, et U-20 ja U-23 EM toimumise eel läbib Kadrioru staadion uuenduskuuri. "Peaväljak saab värske katte, võistluste tarbeks ehitatakse ajutine kaugushüppekast ning ka harjutusväljakut uuendatakse," sõnas Esperk.

Eesti Kergejõustikuliit on varem välja öelnud, et hinnanguliselt on Eesti koondise suuruseks U-20 klassis 40 sportlast, U-23 klassi koondise suurus veel selgub. Lõplik nimekiri normitäitjatest ja võistlusele pääsejatest selgub jooksvalt kuni juuli esimeste nädalateni. 

"Korraldajatena on Eestil võimalus taotleda rohkemate sportlaste pääsu võistlustele kui ainult normitäitjad. Kui võimalik, tahame suurvõistlustel osalemise kogemuse pakkuda kõigile kohalikele uutele tulijatele ja üllatajatele, kuid otsused tehakse ikkagi tulemuste põhjal," lausus peakorraldaja Taavi Esperk.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: