Valitsus andis kergejõustiku U-20 EM-ile eriloa

Kadrioru staadion
Kadrioru staadion Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Valitsus andis Eesti Kergejõustikuliidule eriloa korraldada 15.-18. juulil Kadrioru staadionil alla 20-aastaste Euroopa meistrivõistlused kergejõustikus.

Taotlus tuua Tallinna ka U-23 EM anti sisse sel nädalal ning see jõuab valitsuse lauale esimesel võimalusel, teatas kergejõustikuliit.

Kehtivaid piiranguid arvesse võttes ei ole EM-i ilma eriloata võimalik kõrgetasemeliselt korraldada. U-20 võistlus toob  Eestisse ligikaudu 1500 osalejat ja korraldamisega seotud isikut 48 Euroopa riigist. Eestist osaleb U-20 EM-il ligi 40-pealine noortekoondis.

"Noorte vanuserühmadele on rahvusvaheliste võistluste toimumine eriti oluline. Suurvõistlused sütitavad pikka aega piirangute tingimustes treeninud noortes kirge ja aitavad säilitada nende motivatsiooni tipptasemel sporti teha. Eesti publikule on need võistlused võimalus näha sportlasi, kes tulevikus ka täiskasvanute tiitlivõistlustel meeldejäävaid spordiemotsioone hakkavad pakkuma. Sedavõrd kõrgetasemeliste võistluste võõrustamiseks ei teki just tihti võimalust," sõnas Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi.

Teigamägi sõnul on U-20 võistlusele osalejate eelregistreerimine toimunud ja selle põhjal võib öelda, et huvi on oodatust suurem. "Esmaseid registreerujaid on kümme protsenti rohkem kui tavaliselt selle vanusegrupi sportlaste puhul. See näitab, kui oluline on võistlusvõimalus noorte kergejõustiklaste jaoks kõikjal Euroopas. Paljud võistlused on olnud pikka aega ootel või ära jäänud, mistõttu täname Eesti valitsust loa eest üle pika aja tiitlivõistlusi kohalikule staadionile tuua," ütles ta.

Alaliidu presidendi sõnul järgitakse võistluste toimumisel kõiki kehtestatud reegleid ja tehakse tihedat koostööd terviseametiga. "Euroopa kergejõustikuliit on loonud ranged protseduurireeglid ja käitumisjuhised, mida spordiürituste korraldamisel ja läbiviimisel järgime. Lisaks töötab Eesti Kergejõustikuliit koostöös Euroopa juhtorganisatsiooniga välja COVID-19 hügieeni- ja sanitaarprotokolli võistluste turvaliseks korraldamiseks. Muuhulgas oleme korralduskomitee juurde moodustanud rahvusvahelistest ekspertidest koosneva meditsiinilise töörühma," lausus Teigamägi.

Võistlustele saab kaasa elada ERR-i otseülekannete vahendusel. Pealtvaatajate lubamine staadionile sõltub võistluse ajal kehtivatest riiklikest piirangutest ja terviseameti otsusest, võimalustest teavitavad korraldajad avalike kanalite vahendusel.

Lisaks kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistlustele sai valitsuse toetuse ka 7.-8. augustini toimuv triatlonivõistlus IRONMAN Tallinn. Valitsus arvas suure ühiskondliku huviga ürituseks ka Eesti Spordiselts Kalev võimlemispeo "Kingitus" ja Võhandu maratoni.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: