Getulio Aurelio Fredo sai kuriteokahtlustuse

Getulio Fredo
Getulio Fredo Autor/allikas: ERR

Noorte jalgpallineiude seksuaalses väärkohtlemises kahtlustatavale Nõmme Kalju jalgpallitreenerile Getulio Aurelio Fredole esitati ametlik kuriteokahtlustus.

Põhja ringkonnaprokuratuurist öeldi ERR-ile, et praeguseks on uurijad üle kuulanud kaks kannatanut, tunnistajad ning kahtlustatava. Menetlus jätkub ja uurimine puudutab episoode, mis toimusid ajavahemikul 2014-2019.

"Kahtlustuse sisu ei ole muutunud – kriminaalmenetlus alustati ja seda viiakse jätkuvalt läbi karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb suguühet või muu sugulise iseloomuga tegu täisealise ja alaealise vahel, kui süüdistatav on seda tehes ära kasutanud kannatanu sõltuvust süüdlasest või kuritarvitanud oma mõjuvõimu või usaldust," kommenteeris prokuratuur ERR-ile.

Endise jalgpalluri Mia Belle Trisna süüdistuste järgi kuritarvitas toona 54-aastane treener Getulio Aurelio Fredot teda 14-aastasena, treeneri sõnul oli neil neiuga seitsme aasta pikkune suhe. Jalgpalliliit algatas distsiplinaaruurimise, praeguseks on Getulio Aurelio Fredot karistatud tähtajatu jalgpallis tegutsemise keeluga.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: