Jalgpallitreener Getulio hagi Mia Belle Trisna vastu jäi rahuldamata

Getulio Fredo
Getulio Fredo Autor/allikas: ERR

Harju maakohus jättis esmaspäevase otsusega terves ulatuses rahuldamata Getulio Aurelio Fredo hagi Mia Belle Trisna vastu. Fredo nõudis Trisnalt viimase poolt eelmise aasta märtsis Kanal 2 saates "Õhtu" ning päevalehes "Õhtuleht" avaldatud väidete ümberlükkamist ja mittevaralise kahju hüvitamist.

"Fredo nõudis hagis, et Trisna lükkaks ümber tema poolt avalikkuses esitatud väited, mille kohaselt ta väärkohtles Trisnat, ähvardas teda ning võttis temalt süütuse. Samuti taotles Fredo kohtult Trisnalt kahjuhüvitise väljamõistmist, et hüvitada temale vastavate väidete avaldamisega tekitatud maine kahjustamine," kommenteeris Trisna advokaat Oliver Nääs otsust Lextali advokaadibüroo vahendusel.

"Maakohus leidis oma otsuses, et Trisna poolt tema ja Fredo suhte kohta avaldatud väited vastavad tõele ning alust Fredo hagi rahuldamiseks ei esine. Seega leidis kohtumenetluses tõendamist, et Fredo väärkohtles seksuaalselt mitmete aastate vältel Trisnat, kellega tal oli sel ajal treeneri ja õpilase suhe. Kohtu hinnangul ei olnud Fredo õigustused, et tegemist oli tavapärase ja normaalse võrdsete partnerite suhtega, kooskõlas teiste asjas esitatud tõenditega," lisas Nääs.

"On äärmiselt kahetsusväärne, et pärast kõiki neid sündmusi pidas Fredo vajalikuks pöörduda Trisna vastu kohtusse ning sundida Trisnat kogu sündmustikku detailideni uuesti läbi elama. Jääb arusaamatuks, millist adekvaatset eesmärki pidanuks selline ettevõtmine teenima," märkis samuti Trisnat esindanud vandeadvokaat Diana Minumets.

Asjas tehtud Harju maakohtu otsus ei ole jõustunud ning Fredol on võimalus vastav otsus vaidlustada 30 päeva jooksul.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: